FINAL / Champions League (Sferturi) / Barca – Milan 0-0 / Marseille – Bayern 0-2. O remiza savuroasa si victoria nemtilor prefateaza spectacolul in retur

Miercuri seara, de la 21:45, s-au disputat ultimele doua meciuri din prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor.  Campioana ultimei editii, FC Barcelona a remizat in deplasare la AC Milan, scor 0-0, in timp ce Olympique Marseille nu a putut tine piept germanilor de la Bayern Munchen, cedand partida cu 0-2.
In celelalte partide disputate marti seara, Realul s-a impus mult mai greu decat o arata scorul, 3-0, la APOEL, in timp ce Benfica s-a inclinat in fata lui Chelsea, chiar in fata propriilor suporteri, scor 0-1.

AC Milan – FC Barcelona  0-0

AC MILAN: Abbiati, Mexès, Nesta, Bonera, Antonini, Seedorf, Nocerino, Ambrosini, Boateng, Ibrahimović, Robinho. Antrenor: Massimiliano Allegri

FC BARCELONA: Valdés, Alves, Piqué, Puyol, Xavi, Iniesta, Mascherano, Keita, Busquets, Sánchez, Messi. Antrenor: Josep Guardiola

Olympique Marseille – Bayern Munchen 0-2

’44 Mario Gomez  ’70 A. Robben

OLYMPIQUE: Andrade, Azpilicueta, N’Koulou, Morel, Fanni, Diarra, Mbia, Amalfitano, Rémy A.Ayew, Valbuena. Antrenor: Didier Deschamps

BAYERN: Neuer, Boateng, Lahm, Badstuber, Ribéry, Robben, Alaba, Gustavo, Kroos, Müller, Gomez.  Antrenor: Juup Heynckes.