FINAL / Etapa a XXIII-a / Astra Ploiesti – FCM Targu Mures 0-2. Sabau, doua victorii in primele doua meciuri de la revenire!

Duminca, 25 martie Astra Ploiesti si Tg Mures s-au  infruntat intr-un meci contand pentru etapa a XXIII-a a Ligii 1. Muresenii, cu Sabau la al doilea meci de la revenire, dupa ce etapa trecuta au invins Steaua, acum au invins si Astra, scor 2-0! Golurile invingatorilor au fost inscrise la sfarsitul primei reprize prin Bumba si la inceputul reprizie secunde prin Cordos.

Va prezentam mai jos comentariul livetext al partidei:

FINAL

’90 Spadacio vede direct cartonasul rosu si pleaca mai repede la cabine, in urma unei lovituri aplicate lui Firtulescu

’80 Ultima schimbare si la Targu Mures. Iese Bumba, intra Dragos Firtulescu

’76 Schimbare la oaspeti. Iese Bus, intra Ljubojevic

’70 Fl. Dan trimite peste poarta de la 18 metri!
’69 Ricardo il faulteaza pe Bus si primeste galben. Lovitura libera extrem de periculoasa pentru oaspeti!

’65 Schimbare la mureseni. Iese Sepsi, intra Dan Matei

’62 Takayuki primeste galben

’62 Bus primeste mingea in pozitie buna, dar preia gresit si pierde balonul

’57 Szilagyi primeste cartonas galben

’55 Ultima schimbare la Astra: iese Goldim si intra Liviu Bajenaru

’49 GOOOOOOOOOOOOOOL Targu Mures!!! Andrei Cordos puncteaza pentru 0-2, trimitand in poarta cu o lovitura de cap din centrarea lui Florin Dan, care a executat un corner

’46 Doua schimbari la Astra: ies Laionel si Patrascu, inlocuiti de Rui Miguel si Tigoianu

’46 Inceputul reprizei secunde

’45 Fluier de pauza la Ploiesti

’44 GOOOOOOOOOOOOOOOL Targu Mures!!! Claudiu Bumba deschide scorul pentru oaspeti. Tanarul atacant al targmuresenilor a pus latul la o minge deviata cu capul de Andrei Cordos, dupa un corner executat de Florin Dan

’35 Multe centrari trimise de jucatorii celor doua echipe, cele mai multe din faze fixe, insa aparatorii sunt atenti si resping baloanele