Final / Etapa a XXIII-a / Concordia Chiajna – „U” Cluj 0-0. Clujenii au dat-o-n bara!

Concordia si Universitatea a remizat sambata, cu scor alb, la capatul unui meci disputat, in care balanta dominantei a fost mai degraba inclinata in favoarea Concordiei. S-a remarcat atacantul gazdelor, Viorel Dinu care a pus in repetate randuri probleme defensivei clujene.  In cele din urma, ambele echipe au parasit terenul cu cate un punct, extrem de neavantajos pentru U Cluj care nu reuseste sa se apropie considerabil de varful clasamentului, insa un punct valoros pentru ilfoveni care reduc handicapul la minim fata de zona sigura a clasamentulului.

In tur, ambele echipe au inscris cate un gol, astfel ca egalul de 1-1 a fost cel mai potrivit

Click aici pentru a reactualiza informatiile

93′ Final de meci..

85′ Uriasa ratare! Viorel Dinu reia cu capul din 6 metri, dar mingea se oprese in bratele lui Bornescu.

82′ Adrian Cristea suteaza excelent din 30 de metri, insa mingea rateaza cu putin spatiul portii.

82′ Adrian Popa primeste cartonasul galben.

78′ Mihalcea il inlocuieste pe Adi Rocha.

73′ Viorel Dinu suteaza milimetric pe langa bara adversa, dupa o centrare trimisa de Krumov.

71′ Ilie Iordache intra in locul lui Alex.

68′ Mamele primeste un cartonas galben pentru un fault la Cristea.

63′ Concordia trece pe langa o sansa uriasa! Gazdele bat o lovitura libera, Bornescu iese gresit si mingea este deviata spre poarta, de unde este scoasa de pe linie de Cristescu. Fanionul asistentului era insa deja ridicat indicandu-se offside.

59′ Achim primeste cartonasul galben.

58′ Filip trimite mingea peste poarta, dupa o faza de atac sustinuta a Concordiei.

53‘ Dinu Viorel suteaza pe jos, din marginea careului, dar portarul clujean este atent si reuseste sa prinda.

49′ Viorel Dinu este surprins in offside.

46′ Laurentiu Marinescu a fost inlocuit la pauza cu Draghici.

PAUZA

37′ Galamaz intra tare asupra lui Adi Rocha si vede cartonasul galben

29′ Mare ocazie a Concordiei! Viorel Dinu centreaza de pe stanga in marginea careului mic, de unde Adi Rocha reia cu latul peste poarta.

19′ Asediu al Concordiei la poarta adversa dupa doua centrari periculoase ale lui Popa de pe dreapta. Pana la urma Szukala reuseste sa indeparteze pericolul.

16′ Adi Popa intercepteaza mingea pierduta de Cristea si suteaza din 16 metri mult peste poarta

6′ Ocazie pentru „U”! Cristescu trimite cu capul, din apropiere, in bara transversala dupa o faza superba creata de Grozav .

1′ Clujenii au avut lovitura de start a meciului

1′ Inceputul meciului

Echipe de start:

Chiajna: Nita – Ad. Popa II, Mamele, D. Bratu, Guilherme – Ad. Popa, Muzac, L. Filip, V. Dinu – Alex, Rocha
Antrenor: Laurentiu Reghecampf

U Cluj: BornescuS. Achim, Galamaz, Szukala, Mendy – L. Marinescu, Hoban, M. Cristescu – Cojocnean, Grozav, Ad. Cristea
Antrenor: Claudiu Niculescu