FINAL / Etapa a XXI-a / FC Brasov – Otelul Galati 0-2. Liviu Antal recidiveaza: Gol si pasa de gol, la prima victorie a Otelului in acest retur!

Duminica, 18 martie, FC Brasov a intalnit campioana in exercitiu, Otelul Galati, intr-un meci contand pentru etapa a XXI-a a Ligii 1. Din pacate pentru trupa lui Sumudica, brasovenii au cedat in fata galatenilor, scor 0-2, golurile fiind inscride de Didi si Antal, cel care a fost responsabilul si cu pasa decisiva la golul brazilianului.

Echipele care au evoluat:

FC Brasov: Felgueiras – Ciupe, Ricardo Machado (Majerník), Cr.Munteanu, Cr.Ionescu – Davide, Nuno Viveiros, Distefano, Udoji – Buga, Ilijoski
Antrenor: Marius Sumudica

Otelul Galati: Grahovac – Rapa, Sarghi, Sg.Costin, Salagean – Giurgiu, Filip – L.Antal, Neagu, Stromajer – Pena (G.Paraschiv)
Antrenor: Dorinel Munteanu

Click aici pentru a reactualiza pagina

FINAL

85′ Dias primeste cartonas galben

84′ Iese Pena, intra Punosevac

81′ Iorga scapa singur cu Felgueiras, dar finalizeaza lamentabil

81′ Diogo Silva reia cu capul, Branet se intinde si retine

76′ Antal rateaza incredibil din 7 metri, sutand peste poarta

72′ Iese Didi, intra Viglianti

70′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL OTELUL!!! Antal castiga duelul aerian cu un fundas brasovean, intra in careu, il dribleaza pe Felgueiras si marcheaza in poarta goala

69′ Iese Ilijoski, intra Hadnagy

68′ Dias suteaza puternic de la 30 de metri, pe langa poarta

64′ Moutinho centreaza, Buga reia slab cu capul

63′ Iese Stromajer, intra L. Iorga

61′ Viveiros isi preia pe piept in careu, dar sutul sau e blocat de Branet

60′ Moutinho centreaza in careu, Sirghi respinge

57′ Iese Mauro Alonso, intra Olariu

57′ Antal primeste cartonas galben

55′ Salageanu trimite in careu din lovitura libera, Felgueiras iese si boxeaza

55′ L. Munteanu primeste cartonas galben

48′ Uriasa ocazie a brasovenilor la aparitia macedoneanului Ilijoski in fata portii, insa balonul se scurge prin fata portii!.

46′ Buga intra in locul lui Udoji

PAUZA

32′ GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL OTELUL! Didi deschide scorul printr-o lovitura de cap, liber in mijlocul careului brasovean

24′ Moutinho trimite din foarfeca pe langa poarta

22′ L. Munteanu reia cu capul din 7 metri mult peste poarta

20′ Stromajer are o noua actiune periculoasa dar suteaza pe langa poarta

18′ Didi il lanseaza pe Antal, dar mijlocaşul faulteaza in atac

14′ Sutul lui Filip de la 25 de metri trece putin pe langa poarta

12′ Mare ocazie a Otelului. Felgueiras respinge in lateral un sut al lui Giurgiu, Antal recupereaza si paseaza la Didi, al carui sut trece foarte aproape de poarta.

10′ Didi incearca sa scape singur pe poarta gazdelor, insa de la margine se ridica fanionul.

9′ Viveiros patrunde senzational in zona centrala, dar amana prea mult pasa in banda si este deposedat.

7′ Udoji primeste o pasa de pe dreapta, suteaza imediat cu stangul de la 23 de metri, insa mingea trece peste poarta.

4′ Didi centreaza periculos de pe stanga din lovitura libera, insa in fata portii, Sergiu Costin trimite cu capul peste transversala.

1′ Inceputul meciului