FINAL / Cupa Romaniei: Otelul Galati – SC Vaslui 2-3. Meci fabulos la Galati. N’Doye o duce pe Vaslui in semifinale!!

Joi seara, de la ora 21:30, incepe meciul la capatul caruia vom afla ultima echipa din semifinalele Cupei Romaniei: Otelul Galati – SC Vaslui. Celelalte trei formatii, deja calificate, sunt Gaz Metan Medias si bucurestencele Dinamo si Rapid. Ramaneti pe site-ul Sport Total FM, pentru a urmari LIVE desfasurarea partidei, in format text!

Echipele care au evoluat:

Otelul: Grahovac – Salageanu, Perendija, Sarghi, Rapa – Antal, Filip, Neagu, Stromajer – Pena, Didi;
Antrenor: Dorinel Munteanu

Vaslui: Borjan – Milanov, Papp, Constantin, Paito – Adailton, N’Doye, Anderson, Sanmartean -Wesley, Temwanjera;
Antrenor: Augusto Inacio.

FINAL

84′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL VASLUI. N’doye readuce Vasluiul in avantaj din pasa lui Sanmartean, care a fost servantul celor trei goluri reusite de vasluieni!!

69′ Wesley vede cartonasul galben pentru un fault urmat de proteste .

67′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL OTELUL. Laurentiu Iorga executa in stanga jos, Borjan ghiceste coltul dar nu poate opri mingea sa intre in plasa.

66′ Penalty pentru Otelul acordat usor la un duel intre Milanov si Didi. Milanov vede si cartonasul galben

65′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL Otelul. Campioana reduce din diferenta prin Antal, care a reluat senzational din foarfeca de la 11 metri langa bara din dreapta

61′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL VASLUIUL. Wesley reuseste dubla din pasa aceluias Sanmartean.

PAUZA

45′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLL VASLUIUL. Wesley deschide scorul. Sanmartean a centrat, iar Wesley a impins mingea in poarta din 4-5 metri cu capul!

40′ Schimburi frumoase de pase al vasluienilor in preajma careului advers, mingea ajunge in dreapta la Milanov, a carui centrare este respinsa cu capul din fata portii

36′ Milanov obtine  o noua lovitura libera de pe dreapta. Tot el centreaza pana la Papp, a carui reluare cu capul este respinsa de Grahovac de langa bara din dreapta.

32′ Wesley trimite slab spre poarta adversa dupa o actiune buna initiata de Adailton.

29′ Marius Constantin trece in slalom printre mai multi adversari, dar este faultat pana la urma de Rapa. Jucatorul Otelului primeste cartonas galben.

28′ Corner executat de Salageanu, insa Borjan se inalta  bine in careul mic si prinde mingea.

24′ Paraschiv vede cartonasul galben pentru simulare, dupa ce jucatorul Otelului a cazut  in careul advers.

18′ Inca o ocazie uriasa a gazdelor. Salageanu executa lovitura libera de la 25 de metri lateral dreapta, Perendija deviaza cu capul, dar mingea ocoleste de putin bara din stanga.

14′ Ocazie Vaslui! Temwanjera scapa excelent de propriul marcaj, scapa si de Sarghi, insa sutul lui la coltul scurt este deviat pe langa poarta dupa o iesire inspirata a lui Grahovac

10′ Campioana are o pofta nebuna de joc, iar vasluienii par putin surprinsi.

8′ Milanov obtine o lovitura libera din marginea terenului, insa executia lui Adailton este complet ratata!

6′ Revin galatenii in ofensiva, Paraschiv cade in careu si cere penalty in duel cu Marius Constantin, dar Catalin Popa lasa corect jocul sa continue.

4′ Ocazie de gol a Otelului! Salageanu arunca excelent de la margine de pe stanga, mingea este deviata in careu pana la Iorga, a carui lovitura de cap din 10 metri loveste bara din stanga.

1′ Inceputul meciului

Etichetat cu: , , , , , , , ,