Autorul golului decisiv de la Ploiesti, Nicusor Stanciu, este acuzat de dubla semnatura! Dinamo face plangere, iar Vasluiul risca sa piarda meciul cu Petrolul la masa verde!

Moldovenii s-au impus la Ploiesti, cu 2-1, dupa ce la pauza „martienii” conduceau prin euro-golul marcat de Buhusi. Oaspetii au intors meciul in repriza secunda , prin reusitele lui Wesley(pen) si Nicusor Stanciu. Mijlocasul venit la Vaslui in 2011, dupa ce a evoluat timp de trei sezoane la Unirea Alba Iulia, a adus victoria in ultimele doua minute de joc.

Prosport anunta ca situatia internationalului de tineret este insa una problematica. „Cainii” au de gand sa depuna plangere la Comisia de Solutionare a Litigiilor, invinuindu-l pe Nicusor Stanciu pentru dubla semnatura cu Vaslui si cu Dinamo.

In cazul in care Dinamo are dreptate, Vasluiul va pierde meciul cu Petrolul cu 3-0, la masa verde.