FINAL / Turneul amical din Antalya / Rapid Bucuresti – Ujpest Budapesta 2-1. Rapid, un singur esec in amicalele din Antalya!

Joi, de la ora 18.00, Rapid a intalnit echipa maghiara Ujpest Budapesta intr-un nou meci din cadrul turneului din Antalya. Dupa victoria de sambata, in fata celor de la TSKA Sofia si remiza de miercuri obtinuta in meciul cu cei de la Sahtior, scor 1-1, giulestenii i-au invins si pe vecinii de la Ujpest, scor 2-1. Golurile au fost marcate de Grigore, din penalti si Roman cu o super executie. Va prezentam mai jos comentariul live text al partidei:
 FINAL

87′ Deac suteaza periculos la coltul lung, pe lîngă poartă

80′ Din nou Surdu este surprins in ofside

74′ Surdu e deposedat usor la marginea careului de 16 metri

70′ Au intrat Deac, Pancu, Bozovici, Grigorie, Burcă şi Surdu

65′ Sburlea primeste o pasa superba in adancime de la Roman, dar sutul lui se opreste in plasa laterala.

55′ Alexa intra in locul eliminatului Pavlovici

52′ Pavlovici vede cartonasul rosu dupa un duel verbal cu arbitrul de centru

50′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL Ujpest! Zamostny reduce din diferenta cu un sut din 12 metri

48′ Ocazie mare de gol! Grigore scapa excelent spre pe poarta, insa este blocat prin alunecare de portarul lui Ujpest.

46′ Inceputul reprizei secunde

PAUZA

41′ GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLL RAPIDUL! Roman reuseste sa-si treaca numele pe tabela de marcaj in urma unei actiuni de senzatie a lui Teixeira. Portughezul a trimis o pasa lunga, Roman a preluat excelent si a trimis la coltul lung

35′ Roman, cel mai periculos jucator al giulestenilor, finalizeaza frumos o actiunea de atac cu un sut putin pe langa

30′ Tot rapidistii mentin posesia, dar fara sa se apropie periculos de poarta maghiara

23′ GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL Rapid!Grigore executa bine penaltiul, pe jos, in partea dreapta a portarului.

22′ Penalti pentru Rapid. Roman l-a depasit pe Fodor, in careu, iar fundasul l-a faultat din spate. Cartonas rosu primit de Fodor.

21′ Zamostny suteaza slab pe lîngă poarta din coltul careului de 16 metri

15′ Primul sfert de ora este destul de anemic, insa giulestenii combina mai mult

11′ Se dau lupte grele la mijlocul terenului

6′ Szokol reia pe langa poarta din 6 metri!

5′ Meciul este destul de linistit cu rapidistii ceva mai prezenti in joc

INFO: Lucescu incepe cu: Vatca – Cretu, Marcos Antonio, Oros, Ezequias – Grigore, Pavlovici, Teixeira, Roman – Ionita, Sburlea

1′ Inceputul meciului