Mutu, prea sters pentru a fi pe teren

Prima repriza a meciului fost una in care Mutu aparoape ca nu s-a obsrvat pe teren. La vestiare, dezamagit de prestatia sa mediocra Mutu l-a rugat pe antrenorul Daniele Arrigoni ca in al doilea mitan sa-l lase la „vatra”, sugestie pe care tehnicianul a urmat-o imediat.

„Mutu a simtit ca nu da randamentul scontat de echipa. Mi-a cerut sa il schimb si am facut asta”
, a spus Arrigoni.

Seria de evolutii dezastruoase ale lui Mutu la Cesena continua, iar echipa are de suferit, fiind invina in cele din urma de AS Roma cu 1-5, dupa 3-0, la pauza.

Desi in 15 partide, Mutu a inscris 6 goluri pentru „calutii de mare”, jurnalistii italieni nu-i trec cu vederea prestatiile slabe si il „ard la nota” serios de fiecare data cand acesta face figuratie pe teren.