Europa League: Se cauta inca noua echipe

Echipele deja calificate sunt: PAOK Salonic, Standard Liegé, Hannover, Eindhoven, Legia Varsovia, Sporting Lisabona, Stoke City, Atletico Bilbao, Metalist Harkov, Sportin Braga, Atletico Madrid, Schalke, Twente, Anderlecht, Lokomotiv Moscova.

In disputa de care aminteam mai sus sunt angajate direct 19 formatii. „Candidate“: Rubin Cazan, Tottenham, SC Vaslui, Lazio, Besiktas, Dinamo Kiev,  Salzburg, Paris SG, Alkmaar, Austria Viena, Brügge, Birmingham, Udinese, Celtic, Maccabi Haifa, Steaua, Larnaka, Fulham, Wisla Cracovia…unele insa avand doar sanse „foarte“ teoretice.

Echipele noastre au doar …partial sansa in propriile maini. Cu o victorie, Vaslui este calificata sigur, ea avand in disputa directa cu Lazio golaverajul direct mai bun. Steaua trebuie sa spere in ajutorul lui Schalke, probabil cu Ciprian Marica in formatia de start si bineinteles sa castige neaparat pe teren propriu meciul cu Larnaca.

Programul complet:

Miercuri, ora 20:00:

D:Lazio Roma- Sporting Lisabona
D:FC Zurich – SC Vaslui
E:Besiktas – Stoke City
E:Dinamo Kiev – Maccabi Tel Aviv
F:Paris SG – Atletico Bilbao
F:Bratislava – RB Salzburg

Miercuri, ora 22:05:

J:Maccabi Haifa – Schalke
J:Steaua – AEK Larnaka
K:Wisla Cracovia – FC Twente
K:FC Fulham – Odense BK
L:Sturm Graz – AEK Atena
L:Anderlecht – Lokomotiv Mosova

Joi, ora 20:00

A:Shamrock Rovers – Tottenham
A:PAOK Salonic – Rubin Cazan
B:Copenhagen – Standard Liege
B:Hannover  – Vorskla Poltava
C:Eindhoven – Rapid Bucuresti
C:Hapoel Tel Aviv – Legia Varsovia

Joi, ora 22:05:

G:AZ Alkmaar – Metalist Harkov
G:Austria Viena- Malmö FF
H:FC Brügge – Sporting Braga
H:Birmingham – NK Maribor
I:Atletico Madrid – Stade Rennes
I:Udinese – Celtic Glasgow

Pentru faza saisprezecimilor sunt calificate si echipele clasate pe locul al treilea in grupele Champions League, adica: FC Porto, Manchester City, Manchester United, Trabzonspor, Ajax Amsterdam, FC Valencia, Olympiacos Pireu si Viktoria Plzen.

Postat în FOTBAL EXTERN

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26