EXCLUSIV / Sumudica: "Vreau un punct la Medias, ca nu am pierdut deloc in fata lui Pustai"

Tehnicianul a declarat, in exclusivitate pentru Sport Total FM, ca nu a pierdut niciodata in cariera de antrenor in fata antrenorului mediesean Cristian Pustai si spera ca aceasta „traditie” sa continue.

„In meciul de la Targu Mures au fost doua reprize diametral opuse. Pe prima am dominat-o pana in minutul 40, avand patru-cinci situatii bune de gol si o posesie desavarsita. Am tinut bine mingea si am facut un joc placut ochiului. Fiind o echipa care inca nu stim sa jucam cu presiunea rezultatelor pozitive deasupra capului, ne-am speriat de cele doua ocazii avute de ei pe finalul primei reprize si a doua parte a fost de la o poarta la alta, cu foarte putine mingi castigate la mijlocul terenului. Ei preferau sa joace cu mingi pe cele varfuri – Didi si Subotic – si noi incercam sa ajungem la poarta cu un joc asezat. Am avut si noi contraatacuri taioase, dar nu am reusit sa marcam. E un rezultat corect acest 0-0 si sunt bucuros ca reusim sa nu primim gol in ultimele doua meciuri. Cred ca nu primeam nici cu Steaua, daca nu aparea acel 11 metri inventat”, a declarat Marius Sumudica, in cadrul emisiunii „Liga lu’ Mitran”.

„Suntem pe un drum bun. Am vrut sa castig meciurile de acasa, cu Mioveni si cu Astra, sa nu intram mai jos in clasamentul adevarului. Din deplasare am reusit sa luam un punct, dupa meciurile cu Steaua si FCM Targu Mures. Vom mai avea un joc saptamana viitoare la Medias, unde tot la fel, voi incera sa iau un punct. Glumind cu Cristi Pustai (n.r. antrenorul lui Gaz Metan Medias), niciodata nu am pierdut in fata lui, indiferent la ce echipa am fost. E mult spus ca sunt o sperietoare pentru el. Suntem prieteni, am fost colegi de licenta, e un baiat deosebit si un antrenor foarte bun, dar sper ca traditia sa continue, iar eu sa nu pierd”