Europa League: Cate echipe romane vor ajunge in grupe?

In celalalte jocuri sunt multe echipe care probabil ca nu vor scapa calificarea datorita rezultatelor inregistrate in partidele tur, in primul rand: Besiktas, Maccabi Tel Aviv, Fulham, Lazio, Paris St. Germaine, Eindhoven, Tottenham. Alte formatii cu pretentii, printre care Schalke, Sevilla, Alkmaar,  Panathinaikos, Glasgow Rangers, Romavor lupta sa refaca handicapul cu care pornesc in meciul retur. Foarte multe intalniri s-au incheiat cu rezultate stranse, circa 20 de partide fiind deschise oricarui rezultat.

Intalnirea Trabzonspor-Atletico Bilbao a fost anulata, prima echipa participand la Champions League, iar a doua calificandu-se ca atare fara joc pentru grupele Europa League.

Iata programul complet (alaturi ora de incepere si rezultatul din meciul tur):

Dinamo – Vorksla Poltava  18.15, Stadionul Dinamo (1:2)
Gaz Metan Medias – Austria Viena 20.00, la Cluj (1:3)
TSKA Sofia – Steaua 20.30 (0:2)
Rapid – Slask Wroclaw  21.00, la Timisoara (3:1)
Sparta Praga – FC Vaslui 21.00 (0:2)

Spartak Moscova-Legia Varsovia 18.00 (2:2)
Stade Rennes-Steaua Rosie Belgrad 19.30 (2:1)
PSV Eindhoven-SV Ried … 19.45 (0:0)
Vladikavkas-Besiktas Istanbul. 20.00 (0:3)
AEK Larnaca-Ros.Trondheim 20.00 (0:0)
Spartak Trnava-Lok.Moscova .. 20.00 (0:2)
Dinamo Kiev-Litex Loveci  20.00 (2:1)
Dinamo Tiflis-AEK Atena  20.05 (0:1)
Hapoel Tel Aviv-Ekranas  20.30 (0:1)
Young Boys Berna -SC Braga. 20.30 (0:0)
Panat.Atena-Maccabi Tel Aviv 21.15 (0:3)
Helsingborg IF-St.Liege 21.15 (0:1)
Schalke -HJK Helsinki . 21.20 (0:2)
Vitoria Guimaraes-Atletico Madrid 21.30 (0:2)
Partizan Belgrad-Shamrock Rovers 21.30 (1:1)
RSC Anderlecht-Bursaspor  21.30 (2:1)
Glasgow Rangers-NK Maribor  21.30 (1:2)
Dnepropetrovsk-Fulham 21.30 (0:3)
FC Sion-Celtic Glasgow  21.30 (0:0)
FC Brügge-FC Sestaponi .. 21.30 (3:3)
FC Sochaux-Metalist Harkov 21.45 (0:0)
AS Rom-Slovan Bratislava. 21.45 (0:1)
Rabotnicki Skopje-Lazio Roma .. 21.45 (0:6)
Birmingham -Nacional Funchal 21.45 (0:0)
Stoke City-FC Thun …… 21.45 (1:0)
AZ Alkmaar-Alesunds FK .. 21.45 (1:2)
Paris St.Germain-Differdange 22.00 (4:0)
Karpati Lvov-PAOK Saloniki  22.00 (0:2)
Tottenham -Heart of Midlothian 22.00 h (5:0)
FC Salzburg-Omonia Nicosia. 22.05 (1:2)
FC Sevilla-Hannover . 22.05 (1:2)
Sporting Lisabona -Nordsjälland. 23.15 (0:0)

Postat în FOTBAL EXTERN

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20