FINAL – Austria Viena – Gaz Metan Medias – Europa League 3-1

Gaz Metan este echipa din Romania care are cele mai mici sanse de calificare in grupele Europa League, dupa aceasta infrangere. Mediesenilor le-ar trebui o victorie cu 2-0 in retur, pentru a elimina formatia austriaca. Daca vienezii vor marca mai mult de un gol la Medias, atunci elevii lui Cristian Pustai trebuie sa ii bata la trei goluri diferenta, pentru ca ar avea mai putine goluri in deplasare.

Iata desfasurarea partidei:

’90+4 Fluier de final al partidei. Austriecii castiga cu 3-1 in fata lui Gaz Metan Medias

’87 Sutul bun al lui Ciprian Petre este blocat de un aparator

’83 Ratare mare pentru Gaz Metan: Lazar a trimis in careu, insa niciun dintre jucatorii echipei din Romania nu a schitat vreun gest pentru a devia mingea in poarta

’80 Markovic il blocheaza bine pe Junuzovic, care ar fi ramas singur cu Plesca

’70 Modificare si la Gaz Metan Medias: iese Hoban si intra Bozesean

’68 Schimbare la Austria Viena: iese Barazite si intra Stankovic

’62 GOOOL Austria Viena !!! Barazite a facut 3-0 pentru gazde, dupa ce  driblat doi medieseni

’57 Schimbare la Gaz Metan: iese Dorel Zaharia si intra Litu

’55 A doua centrare trimisa in ultimele minute de Junuzovic in careul mediesean, insa de aceasta data prinde Razvan Plesca. La prima, apararea oaspetilor respinsese

’50 Bawab poate egala pentru Gaz Metan, insa sutul sau este prea slab si nu ii pune mari probleme portarului advers

’46 Inceputul reprizei secunde

’45 Fluier de pauza la Viena, acolo unde gazdele condu cu 2-1 in meciul cu Gaz Metan Medias

’44 Cartonas galben pentru Buzean

’43 GOOOL Austria Viena !!! Gazdele revin in avantaj prin reusita lui Barazite. Atacantul a punctat dupa o balbaiala in careul mediesean

’22 GOOOL Gaz Metan Medias !!! Romanii egaleaza prin Breeveld

‘8 GOOOL Austria Viena !!! Linz deschide scorul pentru gazde, in fata romanilor de la Gaz Metan Medias. Fundasul austriecilor a punctat din apropiere, din pasa lui Junuzovici. La randul sau, acesta din urma fusese gasit foarte bine de colegul sau din linia mediana, Liendl

‘1 Fluier de inceput al meciului dintre Austria Viena si Gaz Metan Medias

Viena: Grunwald – Margreitter, Hlinka, Klein, Linz, Thomas Jon, Ortlechner, Junuzovic, Liendl, Suttner, Barazite;
Antrenor: Karl Daxbacher;

Medias: Pleşca – R.Zaharia, Trtovac, Fl.Lazăr, Z.Markovici – Cr.Todea, Breeveld – Buzean, Hoban, C.Petre – Bawab;
Antrenor: Cristian Pustai.