Victor Becali: "Dinamo s-a relaxat prea repede cu Varazdin"

VEZI CUM A REMIZAT DINAMO CU ANONIMII DE LA VARAZDIN

Meciul retur va avea loc joi, 4 august. Dinamo are nevoie de o victorie sau un egal mai mare decat 2-2 pentru a trece de Varazdin si a ajunge in play-off-ul pentru accederea in grupele Europa League.

„Nu ma asteptam ca Varazdin sa egaleze, de la 2-0. Era o echipa cu care Dinamo trebuia sa isi asigure calificarea dupa primele 90 de minute. Dupa 2-0, Dinamo nu a mai jucat nimic. Fiecare a incercat ce a vrut, jucau cu calcaie. Ar fi trebuit sa fie la fel de concentrati ca la 0-0. Intr-un meci ca asta dai cate goluri poti. S-au relaxat prea repede si cand nu esti concentrat tot meciul, platesti. De regula, cand intalnesti un adversar mai slab, asa se intampla. Poate ar fi fost bine ca Dinamo sa inscrie primul gol prin minutul 20 si cred ca altul era deznodamantul. Au deschis scorul repede si au crezut ca este un adversar slab. Cand te-ai relaxat, nu iti mai revii cand vrei tu, pentru ca adversarul are alt moral si joaca altfel, oricat te-ai concentra. La 2-0, cred ca se gandeau ca e bine daca scapa cu patru-cinci. Cand s-au trezit 2-1, au zis ca poate sa se faca 2-2. S-a facut si 2-2, iar de atunci, Dinamo nu a mai putut sa faca nimic”, a declarat Victor Becali, la postul de televiziune „Gsp-TV”.

„S-a ratat si penalty-ul… Danciulescu este unul dintre bunii executanti de penalty-uri. Asta e, se rateaza. Poate ca nu a fost cea mai buna alegere a lui Ciobotariu, dar nu avem certitudinea ca altul ar fi inscris”, a mai spus agentul FIFA.