VASLUI – TWENTE in turul 3 preliminar al Ligii Campionilor! Vezi toate meciurile

Mansa intai a „dublei” va avea loc pe 27/27 iulie, pe terenul celor de la Twente. Returul din Romania se va juca pe 2/3 august.

In sezonul 2009-2010, Steaua a remizat de doua ori cu olandezii. In turul de la Entschede, scorul a fost 0-0, dupa un meci plin de ocazii, in care s-a remarcat portarul de atunci al „ros-albastrilor”, columbianul Robinson Zapata. Stelistii au ratat si ei cateva ocazii importante, prin Pantelis Kapetanos si Bogdan Stancu. In mansa secunda, disputata pe stadionul „Ghencea”, formatia pregatita – pe atunci – de Mihai Stoichita a facut 1-1 cu olandezii. Ambele goluri au fost marcate in prima repriza. Pentru „militari” a marcat Pantelis Kapetanos (’18), iar Twente a egalat in minutul 35, prin Ronnie Stam.