Dacia Chisinau – Steaua 0-4 / Maicon, cu "Ma" de la MAGIC

Romeo Surdu a deschis scorul pentru bucuresteni in minutul 18, cand a sanctionat o greseala a portarului advers, apoi si-a intrat in rol sud-americanul imprumutat de la Volin Lutk. Maicon a inscris in minutul 35 cu un sut din intoarcere, iar in minutul 42 a realizat „dubla” si a facut 3-0 cu o executie similara. Brazilianul si-a trecut in cont si o bara, in repriza a doua, din pasa lui Lucian Burdujan si a incantat audienta prin mai multe executii tehnice. Marius Bilasco a inschis tabela la 4-0, in prelungirile meciului.

Iata fotbalistii folositi de antrenorul Sorin Cartu in meciul cu Dacia Chisinau:

Stanca (Cojocaru ’87) – Bonfim (Martinovici ’75), Iliev, Geraldo, Brandan (Burdujan ’62) – Marinescu (Bejan ’87), Dică (Szekely ’62), Bicfalvi, Latovlevici – Surdu (Bilaşco ’62), Maicon.