Galata-HAGI-saray a pierdut si derby-ul de "acasa" cu Fener!

„Leii” au condus cu 1-0, insa au pierdut din nou pe final, la fel ca in etapa trecuta, pe terenul celor de la Ankaragucu. Kazim Kazim a deschis scorul in minutul 14, iar Galata a rezistat atacurilor insistente ale lui Fener, dinaintea pauzei. Acelasi Kazim Kazim si romanul Bogdan Stancu au ratat cateva oportunitati de a majora sorul in repriza a doua, iar oaspetii au reusit sa egaleze in minutul 77, prin Senturk. Fenerbahce avea sa inscrie golul victoriei 10 minute mai tarziu, prin Alex, iar gruparea „Cim bom” continua seria dezastruoasa.

Galata se afla pe locul al 11-lea in clasamentul Super Ligii Turciei, cu 33 de puncte si poate sa mai cada o pozitie, daca cei de la Ankaragucu vor invinge pe terenul lui Bursaspor.