Victoria Branesti – "Poli" Timisoara 0-2 / Banatenii, lideri pana la meciul Otelului

Primul gol al banatenilor a fost marcat de Ianis Zicu, din penalty, in prelungirile primei reprize, iar machidonul a devenit golgeterul la zi al campionatului, cu 14 reusite. Timisoara l-a pierdut pe Zicu, insa, pentru meciul cu Steaua, din etapa viitoare, din cauza ca atacantul a incasat un cartonas galben dupa o simulare si va fi suspendat un meci, pentru ca acesta a fost al patrulea avertisment al sezonului pentru el. Nici Alexandru Bourceanu nu va putea evolua impotriva „ros-albastrilor”, din cauza ca a fost eliminat in meciul cu ilfovenii, dupa doua cartonase galbene.

„Violetii” si-au dublat avantajul in minutul 84, cand Dorin Goga a finalizat lejer un contraatac rapid.

Victoria: Stoicescu – Maghici, Sg. Bar, Marincău, Lorincz – Novac, D. Popa, Ispir, Avram – Oprea, Coman;
Antrenor: Ilie Stan
„Poli”: Pantilimon – Helder, Cisovski, Ghionea, Sepsi – Goga, Alexa, Bourceanu, Zicu – Axente, Magera;
Antrenor: Dusan Uhrin junior