Vasile Miriuta, prima victorie la Concordia Chiajna: „E bine ca am spart gheata. Baietii au fost formidabili”

Vasile Miriuta, antrenorul formatiei Concordia Chiajna, a vorbit despre victoria din deplasare, scor 2-1, cu Gaz Metan Medias si s-a declarat multumit de prestatia jucatorilor sai.

Prima repriza s-a incheiat la egalitate, fara gol marcat, iar in partea secunda a jocului, dupa doar trei minute de la fluierul de start, Deaconu a deschis scorul la Medias. In minutul 61, Cristescu i-a pasat decisiv lui Batin care l-a invins pe portarul Gazului si a majorat diferenta. Concordia se indrepta astfel, spre prima victorie din acest sezon de campiona, dar si spre primul meci fara gol primit.

Totusi, in prelungirile partidei, Manole i-a pasat lui Golubovic, iar acesta a redus din diferenta, stabilind si scorul final al acestei intalniri, 2-1 pentru Concordia Chiajna. Astfel, „vulturii” obtin prima victorie din acest sezon, dupa noua etape disputate. Concordia se afla pe locul 12 in clasament, cu doar 5 puncte adunate.

Tehnicianul este incantat de faptul ca a reusit sa obtina prima victorie pe banca „vulturilor” si spera sa o tina tot asa, chiar daca in etapa viitoare intalneste fosta sa echipa, CFR Cluj.

„E bine ca am spart gheata. Am facut un meci bun, e o victorie meritata. Baietii au fost formidabili. Cei 4 jucatori veniti pe ultima suta ne-au ajutat foarte mult. Am avut discutii cu cei din conducere si lucrurile sunt foarte pozitive. Conducerea a fost aproape de mine. N-am ce sa reprosez arbitrilor.

Vreau sa ma bucur de aceasta victorie. CFR a ramas in inima mea, are jucatori pe care i-am antrenat, dar sper sa facem un meci bun si sa castigam, pentru ca avem mare nevoie de puncte”, a declarat Vasile Miriuta, potrivit Dolce Sport.