Ionut Popa, dupa victoria in fata dinamovistilor: „Ma gandeam sa mai fac o tumba. Fanii lui Dinamo ma considera un meserias”

ACS Poli Timisoara a invins-o pe Dinamo cu scorul de 2-1, in deplasare, in cadrul etapei a noua a Ligii I, iar Ionut Popa s-a declarat extrem de fericit dupa aceasta performanta si si-a laudat jucatorii.

Tehnicianul a dezvaluit si modul in care a fost primit de catre fanii dinamovisti in „Stefan cel Mare”, spunand ca acestia l-au cerut la echipa nationala.

”Dupa cum am inceput jocul, extrem de slab, ma gandeam sa nu ne-o furam urat. Noroc ca am egalat. In repriza a doua ma bucur ca am marcat si ca am jucat mult mai bine. Ma gandeam sa mai fac o tumba dupa golul lui Vasvari, pe partea cealalta, ca ma cam doare umarul.

Este o victorie mare pentru mine si echipa. Este prima victorie cu Dinamo din cariera mea! Jucatorii au fost admirabili in repriza a doua. Petrecem in autocar cu bere si pizza, in drum spre casa. Galeria lui Dinamo striga sa ma duc la nationala. E greu sa ajung la nationala, ca ar trebui sa iau multi cu mine… Fanii lui Dinamo ma considera un meserias. M-au tratat bine”, a declarat Ionut Popa la Dolce Sport.