Dan Petrescu: „Chiar daca am condus la pauza, am fost foarte suparat”

Dan Petrescu, tehnicianul formatiei CFR Cluj, a fost suparat la pauza meciului cu CSM Poli Iasi, desi echipa sa conducea cu scorul de 2-0. Acesta a dezvaluit ca si-a certat jucatorii in vestiar, spunandu-le ca daca vor continua jocul din prima repriza, acestia vor pierde meciul.

„Suntem singura echipa din Romania care a jucat trei meciuri in deplasare in primele patru etape. Rezultatele au fost peste asteptari, chiar nu ma asteptam sa facem 10 puncte cand am vazut tragerea la sorti. Recunosc, am avut si noroc, nu am jucat la fel de bine ca la Medias, dar poate a fost de vina si caldura.

Chiar daca am condus la pauza, am fost foarte suparat. Le-am spus ca daca vom juca asa si-n repriza a doua, vom pierde meciul. Eu am vorbit cu ei sa jucam din cel mult doua atingeri. Manea, in minutul 92, vrea sa dribleze. E si pe pozitia mea, normal ca-l cert. A jucat foarte bine in toate meciurile pana acum, dar trebuie sa-i mai si cert” , a declarat Dan Petrescu, potrivit Dolce Sport.