OFICIAL, retrogradata Metalul Resita a ramas, din nou, in Liga 2 si si-a schimbat iar denumirea! Programul turului pentru sezonul 2017-2018

Pe langa abrobarea schimbarilor denumirilor cluburilor UTA Batrana Doamna si SCM Pitesti in AFC UTA Arad, respectiv FC Arges, Comitetului Executiv al FRF a hotarat in sedinta de marti, 1 august, sa o accepte in noul sezon al Ligii 2, 2017-2018, pe Metalul Resita, care din aceasta zi se va numi Sportul Snagov, informeaza liga2.prosport.ro.

Clubul a fost singurul care a retrogradat in Liga 3, la finalul sezonului trecut, insa a cerut sa continue in Liga 2 in locul echipei FC Brasov, care a terminat sezonul la mijlocul clasamentului, insa care nu s-a inscris pentru acest nou sezon si va intra in faliment. Este pentru al doilea sezon la rand cand echipe lui Catalin Rufa continua in Liga 2 cu toate ca a retrogradat si tot pentru a doua oara cand isi schimba denumirea!

In aceeasi sedinta s-a aprobat si schimbarea numelui Metalul Resita in CS Sportul Snagov SA: „Aproba cu 6 voturi pentru si 6 abtineri (Auras Brasoveanu, Marcel Ghergu, Emilian Hulubei, Valeriu Argaseala, Danut Coman, Gino Iorgulescu) schimbarea denumirii si sediului CS METALUL RESITA in Clubul Sportiv Sportul Snagov SA urmand a avea sediul in Snagov, sat Ghermanesti, str. Izlaz, nr. FN sub conditia emiterii de catre Departamentul Juridic al FRF a avizului si publicarea acestuia pentru o perioada de 5 zile astfel incat orice club interesat sa poata contesta„.

In urma acestor decizii, editia 2017/2018 din Liga 2 va ramane cu 20 de cluburi

Programul competitional al noului sezon al Ligii 2, editia 2017/2018 – TUR:

ETAPA 1 – 5 august 2017

Luceafarul Oradea – Metalul Resita
Ripensia Timisoara – Foresta Suceava
ASA Targu Mures – Stiinta Miroslava
Dacia Unirea Braila – ASU Politehnica Timisoara
SCM Pitesti – Pandurii Targu Jiu
Chindia Targoviste – UTA Batrana Doamna
Metaloglobus Bucuresti – Olimpia Satu Mare
Academica Clinceni – Dunarea Calarasi
CS Mioveni – CS Afumati
AFC Hermannstadt – CS Balotesti

ETAPA 2 – 12 august 2017

Metalul Resita – CS Balotesti
CS Afumati – AFC Hermannstadt
Dunarea Calarasi – CS Mioveni
Olimpia Satu Mare – Academica Clinceni
UTA Batrana Doamna – Metaloglobus Bucuresti
Pandurii Targu Jiu – Chindia Targoviste
ASU Politehnica Timisoara – SCM Pitesti
stiinta Miroslava – Dacia Unirea Braila
Foresta Suceava – ASA Targu Mures
Luceafarul Oradea – Ripensia Timisoara

ETAPA 3 – 19 august 2017

Ripensia Timisoara – Metalul Resita
ASA Targu Mures – Luceafarul Oradea
Dacia Unirea Braila – Foresta Suceava
SCM Pitesti – stiinta Miroslava
Chindia Targoviste – ASU Politehnica Timisoara
Metaloglobus Bucuresti – Pandurii Targu Jiu
Academica Clinceni – UTA Batrana Doamna
CS Mioveni – Olimpia Satu Mare
AFC Hermannstadt – Dunarea Calarasi
CS Balotesti – CS Afumati

ETAPA 4 – 23 august 2017 – intermediara

Metalul Resita – CS Afumati
Dunarea Calarasi – CS Balotesti
Olimpia Satu Mare – AFC Hermannstadt
UTA Batrana Doamna – CS Mioveni
Pandurii Targu Jiu – Academica Clinceni
ASU Politehnica Timisoara – Metaloglobus Bucuresti
stiinta Miroslava – Chindia Targoviste
Foresta Suceava – SCM Pitesti
Luceafarul Oradea – Dacia Unirea Braila
Ripensia Timisoara – ASA Targu Mures

ETAPA 5 – 26 august 2017

ASA Targu Mures – Metalul Resita
Dacia Unirea Braila – Ripensia Timisoara
SCM Pitesti – Luceafarul Oradea
Chindia Targoviste – Foresta Suceava
Metaloglobus Bucuresti – stiinta Miroslava
Academica Clinceni – ASU Politehnica Timisoara
CS Mioveni – Pandurii Targu Jiu
AFC Hermannstadt – UTA Batrana Doamna
CS Balotesti – Olimpia Satu Mare
CS Afumati – Dunarea Calarasi

ETAPA 6 – 2 septembrie 2017

Metalul Resita – Dunarea Calarasi
Olimpia Satu Mare – CS Afumati
UTA Batrana Doamna – CS Balotesti
Pandurii Targu Jiu – AFC Hermannstadt
ASU Politehnica Timisoara – CS Mioveni
stiinta Miroslava – Academica Clinceni
Foresta Suceava – Metaloglobus Bucuresti
Luceafarul Oradea – Chindia Targoviste
Ripensia Timisoara – SCM Pitesti
ASA Targu Mures – Dacia Unirea Braila

ETAPA 7 – 9 septembrie 2017

Dacia Unirea Braila – Metalul Resita
SCM Pitesti – ASA Targu Mures
Chindia Targoviste – Ripensia Timisoara
Metaloglobus Bucuresti – Luceafarul Oradea
Academica Clinceni – Foresta Suceava
CS Mioveni – stiinta Miroslava
AFC Hermannstadt – ASU Politehnica Timisoara
CS Balotesti – Pandurii Targu Jiu
CS Afumati – UTA Batrana Doamna
Dunarea Calarasi – Olimpia Satu Mare

ETAPA 8 – 16 septembrie 2017

Metalul Resita – Olimpia Satu Mare
UTA Batrana Doamna – Dunarea Calarasi
Pandurii Targu Jiu – CS Afumati
ASU Politehnica Timisoara – CS Balotesti
stiinta Miroslava – AFC Hermannstadt
Foresta Suceava – CS Mioveni
Luceafarul Oradea – Academica Clinceni
Ripensia Timisoara – Metaloglobus Bucuresti
ASA Targu Mures – Chindia Targoviste
Dacia Unirea Braila – SCM Pitesti

ETAPA 9 – 23 septembrie 2017

SCM Pitesti – Metalul Resita
Chindia Targoviste – Dacia Unirea Braila
Metaloglobus Bucuresti – ASA Targu Mures
Academica Clinceni – Ripensia Timisoara
CS Mioveni – Luceafarul Oradea
AFC Hermannstadt – Foresta Suceava
CS Balotesti – stiinta Miroslava
CS Afumati – ASU Politehnica Timisoara
Dunarea Calarasi – Pandurii Targu Jiu
Olimpia Satu Mare – UTA Batrana Doamna

ETAPA 10 – 30 septembrie 2017

Metalul Resita – UTA Batrana Doamna
Pandurii Targu Jiu – Olimpia Satu Mare
ASU Politehnica Timisoara – Dunarea Calarasi
stiinta Miroslava – CS Afumati
Foresta Suceava – CS Balotesti
Luceafarul Oradea – AFC Hermannstadt
Ripensia Timisoara – CS Mioveni
ASA Targu Mures – Academica Clinceni
Dacia Unirea Braila – Metaloglobus Bucuresti
SCM Pitesti – Chindia Targoviste

ETAPA 11 – 7 octombrie 2017

Chindia Targoviste – Metalul Resita
Metaloglobus Bucuresti – SCM Pitesti
Academica Clinceni – Dacia Unirea Braila
CS Mioveni – ASA Targu Mures
AFC Hermannstadt – Ripensia Timisoara
CS Balotesti – Luceafarul Oradea
CS Afumati – Foresta Suceava
Dunarea Calarasi – stiinta Miroslava
Olimpia Satu Mare – ASU Politehnica Timisoara
UTA Batrana Doamna – Pandurii Targu Jiu

ETAPA 12 – 14 octombrie 2017

Metalul Resita – Pandurii Targu Jiu
ASU Politehnica Timisoara – UTA Batrana Doamna
stiinta Miroslava – Olimpia Satu Mare
Foresta Suceava – Dunarea Calarasi
Luceafarul Oradea – CS Afumati
Ripensia Timisoara – CS Balotesti
ASA Targu Mures – AFC Hermannstadt
Dacia Unirea Braila – CS Mioveni
SCM Pitesti – Academica Clinceni
Chindia Targoviste – Metaloglobus Bucuresti

ETAPA 13 – 21 octombrie 2017

Metaloglobus Bucuresti – Metalul Resita
Academica Clinceni – Chindia Targoviste
CS Mioveni – SCM Pitesti
AFC Hermannstadt – Dacia Unirea Braila
CS Balotesti – ASA Targu Mures
CS Afumati – Ripensia Timisoara
Dunarea Calarasi – Luceafarul Oradea
Olimpia Satu Mare – Foresta Suceava
UTA Batrana Doamna – stiinta Miroslava
Pandurii Targu Jiu – ASU Politehnica Timisoara

ETAPA 14 – 28 octombrie 2017

Metalul Resita – ASU Politehnica Timisoara
stiinta Miroslava – Pandurii Targu Jiu
Foresta Suceava – UTA Batrana Doamna
Luceafarul Oradea – Olimpia Satu Mare
Ripensia Timisoara – Dunarea Calarasi
ASA Targu Mures – CS Afumati
Dacia Unirea Braila – CS Balotesti
SCM Pitesti – AFC Hermannstadt
Chindia Targoviste – CS Mioveni
Metaloglobus Bucuresti – Academica Clinceni

ETAPA 15 – 4 noiembrie 2017

Academica Clinceni – Metalul Resita
CS Mioveni – Metaloglobus Bucuresti
AFC Hermannstadt – Chindia Targoviste
CS Balotesti – SCM Pitesti
CS Afumati – Dacia Unirea Braila
Dunarea Calarasi – ASA Targu Mures
Olimpia Satu Mare – Ripensia Timisoara
UTA Batrana Doamna – Luceafarul Oradea
Pandurii Targu Jiu – Foresta Suceava
ASU Politehnica Timisoara – stiinta Miroslava

ETAPA 16 – 8 noiembrie 2017 – intermediara

Metalul Resita – stiinta Miroslava
Foresta Suceava – ASU Politehnica Timisoara
Luceafarul Oradea – Pandurii Targu Jiu
Ripensia Timisoara – UTA Batrana Doamna
ASA Targu Mures – Olimpia Satu Mare
Dacia Unirea Braila – Dunarea Calarasi
SCM Pitesti – CS Afumati
Chindia Targoviste – CS Balotesti
Metaloglobus Bucuresti – AFC Hermannstadt
Academica Clinceni – CS Mioveni

ETAPA 17 – 11 noiembrie 2017

CS Mioveni – Metalul Resita
AFC Hermannstadt – Academica Clinceni
CS Balotesti – Metaloglobus Bucuresti
CS Afumati – Chindia Targoviste
Dunarea Calarasi – SCM Pitesti
Olimpia Satu Mare – Dacia Unirea Braila
UTA Batrana Doamna – ASA Targu Mures
Pandurii Targu Jiu – Ripensia Timisoara
ASU Politehnica Timisoara – Luceafarul Oradea
stiinta Miroslava – Foresta Suceava

ETAPA 18 – 18 noiembrie 2017

Metalul Resita – Foresta Suceava
Luceafarul Oradea – stiinta Miroslava
Ripensia Timisoara – ASU Politehnica Timisoara
ASA Targu Mures – Pandurii Targu Jiu
Dacia Unirea Braila – UTA Batrana Doamna
SCM Pitesti – Olimpia Satu Mare
Chindia Targoviste – Dunarea Calarasi
Metaloglobus Bucuresti – CS Afumati
Academica Clinceni – CS Balotesti
CS Mioveni – AFC Hermannstadt

ETAPA 19 – 25 noiembrie 2017

AFC Hermannstadt – Metalul Resita
CS Balotesti – CS Mioveni
CS Afumati – Academica Clinceni
Dunarea Calarasi – Metaloglobus Bucuresti
Olimpia Satu Mare – Chindia Targoviste
UTA Batrana Doamna – SCM Pitesti
Pandurii Targu Jiu – Dacia Unirea Braila
ASU Politehnica Timisoara – ASA Targu Mures
stiinta Miroslava – Ripensia Timisoara
Foresta Suceava – Luceafarul Oradea

Prima parte a campionatului continua cu inca doua etape din retur, pe 2 decembrie, respectiv 9 decembrie. Partea a doua a sezonului se reia pe 24 februarie 2018 si se incheie pe 2 iunie 2018. in acest interval vor avea loc inca doua etape intermediare, pe 18 aprilie 2018, respectiv 16 mai 2018.

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga II

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj16610
2FCSB1574
3FC Botosani1367
4CS U Craiova1264
5Astra Giurgiu1273
6ACS Poli Timisoara107-1
7Dinamo Bucuresti963
8CSM Poli Iasi97-2
9FC Voluntari860
10OSK Sf Gheorghe66-6
11FC Viitorul56-1
12Gaz Metan Medias47-10
13Concordia Chiajna26-4
14Juventus Bucuresti27-7