FCSB, infrangere in ultimul meci amical al verii

FCSB a disputat vineri, ultimul meci din cadrul stagiului de pregatire din Olanda, impotriva formatiei belgiene Oostende.

Trupa lui Nicolae Dica a incheiat prima repriza cu o remiza nula, dar cu un jucator in minus pe teren. Mihai Pintilii a vazut cartonasul rosu in minutul 35.

In partea secunda a jocului, belgienii au marcat prin Cyriac in minutul 67 si Lombaerts in minutul 88, stabilind astfel, scorul acestei partide, scor 2-0 pentru Oostende.

Nicolae Dica a apelat la urmatoarea formula de start: Niță – Enache, Larie, Bălașa, Morais – Ov. Popescu, Pintilii – Man, Budescu, Tănase – Gnohere.

Rezerve au fost urmatorii jucatori: Stăncioiu, Niga, Simion, Alibec, Filip, Tudorie, Pleașcă, Momcilovic, Jakolis, Mihalcea, Achim, Benzar, Teixeira, Grecu, De Amorim.