A doua infrangere pentru trupa lui Dan Alexa, in cantonamentul din Serbia

Concordia Chiajna a pierdut si al doilea amical disputat in Serbia, scor 0-1, in fata formatiei de prima liga din Bosnia, FC Borac Banja Luka.

Ca si la precedenta partida de verificare, Alexa a fost, din nou, tradat de defensiva in ultimele minute de joc. Bosniacii au inscris in poarta lui Balgradean dupa o serie de erori in lant in angrenajul defensive gândit de Alexa.

Cu probleme medicale, stoperii Dobrosavlevic si Albu nu au aparut in garnitura de start a ”Vulturilor”, ocazie cu care Alexa l-a testat pe Toni Tipuric, un fundas central croat, iar din minutul 65 l-a trimis in teren si pe croatul Zvonimir Blaic, care a evoluat in dreapta defensivei.

Dan Alexa a inceput in formula: Caparco – Zeba, Tipuric,
Bucurica, Rasdan – V. Gheorghe, Deaconu, Buleica, Gradinaru – Cristescu, Pena.

Pe parcursul reprizei secunde au mai jucat Balgradean, Fota, Munteanu, Rogoveanu, Kortzorg, Ciobanu si Zvonimir Blaic.

Sursa: Facebook Concordia Chiajna