REZULTATE / Noul sezon al UEFA Europa League s-a reluat joi seara cu prima mansa a primului tur preliminar. 48.681 de spectatori au vazut live revenirea lui Glasgow Rangers in cupele europene!

Joi au intrat in scena posibilele adversare ale Astrei Giurgiu, care este cap de serie in turul II si turul III.  Formatia pregatita de Edi Iordanescu a stat cu ochii pe meciul Zirä FK (Azerbaidjan) – FC Differdange 03 (Luxemburg), scor 2-0. Castigatoarea dublei se va duela cu Astra Giurgiu in urmatorul tur preliminar pe 13 iulie, respectiv 20 iulie, la Giurgiu.

Romania mai are doua reprezentante in Europa League, Dinamo si CSU Craiova, care vor intra in turul III. Viitorul si FCSB vor intra in tururl III preliminar din Liga Campionilor, ruta campioanelor,  respectiv non-campioanelor.

Programul meciurilor

15:00 Shirak (Arm) – Gorica (Slo) 0-2
17:00 I. Pavlodar (Kaz) – Dunav Ruse (Bul) 1-0
17:45 K. Almaty (Kaz) – Atlantas (Ltu) 6-0
18:00 Partizani (Alb) – Botev Plovdiv (Bul) 1-3
18:00 Pyunik (Arm) – Slovan Bratislava (Svk) 1-4
18:00 Ventspils (Lat) – Valur (Ice) 0-0
18:20 Trencin (Svk) – Torpedo Kutaisi (Geo) 5-1
18:30 Din. Minsk (Blr) – Runavik (Fai) 2-1
18:30 Levadia (Est) – Cork City (Irl) 0-2
19:00 Chikhura (Geo) – Altach (Aut) 0-1
19:00 Dinamo Batumi (Geo) – Jagiellonia (Pol) 0-1
19:00 Shkendija (Mac) – Dacia Chisinau (Mda) 3-0
19:00 Soligorsk (Blr) – Suduva (Ltu) 0-0
19:00 VPS (Fin) – O. Ljubljana (Slo) 1-0
19:30 Kalju (Est) – B36 Torshavn (Fai) 2-1
19:30 Lyngby (Den) – Bangor City (Wal) 1-0
19:45 B. Jerusalem (Isr) – Vasas (Hun) 4-3
19:45 Ferencvaros (Hun) – Jelgava (Lat) 2-0
20:00 AEK Larnaca (Cyp) – Lincoln (Gib) 5-0
20:00 Haugesund (Nor) – Coleraine (Nir) 7-0
20:00 Levski (Bul) – Sutjeska (Mne) 3-1
20:00 Odd (Nor) – Ballymena (Nir) 3-0
20:00 UE Santa Coloma (And) – Osijek (Cro) 0-2
20:00 Zaria Balti (Mda) – Sarajevo (Bih) 2-1
20:00 Zira (Aze) – Differdange (Lux) 2-0
20:30 Fola (Lux) – Milsami (Mda) 2-1
21:00 Bala Town (Wal) – Vaduz (Lie) 1-2
21:00 Connah’s Q. (Wal) – HJK (Fin) 1-0
21:00 Klaksvik (Fai) – AIK Stockholm (Swe) 0-0
21:00 M. Tel Aviv (Isr) – Tirana (Alb) 2-0
21:00 Midtjylland (Den) – Derry City (Nir 6-1
21:00 Norrkoping (Swe) – Prishtina (Kos) 5-0
21:00 Skenderbeu (Alb) – Sant Julia (And) 1-0
21:00 Vojvodina (Srb) – Ruzomberok (Svk) 3-0
21:30 Steaua Rosie Belgrad (Srb) – Floriana (Mlt) 2-0
21:30 Domzale (Slo) – Flora (Est) 0-0
21:30 Mladost (Srb) – Inter Baku (Aze) 0-3
21:30 Mladost Podgorica (Mne) – Gandzasar (Arm) 1-0
21:30 Siroki Brijeg (Bih) – Ordabasy (Kaz) 2-0
21:30 Tre Penne (San) – Rabotnicki (Mac) 0-1
21:45 Crusaders (Nir) – FK Liepaja (Lat) 3-1
21:45 Lech (Pol) – Pelister (Mac) 4-0
21:45 Rangers (Sco) – Niedercorn (Lux) 1-0
21:45 St Josephs (Gib) – AEL Limassol (Cyp) 0-4
21:45 St. Johnstone (Sco) – Trakai (Ltu) 1-2
21:45 Valletta (Mlt) – Folgore (San) 2-0
21:45 Videoton (Hun) – Balzan (Mlt) 2-0
21:45 Zeljeznicar (Bih) – Zeta (Mne) 1-0
22:15 KR Reykjavik (Ice) – SJK (Fin) 0-0
22:15 Stjarnan (Ice) – Shamrock Rovers (Irl) 0-1

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în Europa League, FOTBAL EXTERN

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB622
2CFR Cluj422
3CS U Craiova422
4FC Botosani421
5Dinamo Bucuresti322
6FC Viitorul321
7Astra Giurgiu311
8OSK Sf Gheorghe320
9ACS Poli Timisoara320
10Concordia Chiajna12-1
11CSM Poli Iasi12-2
12Gaz Metan Medias12-3
13FC Voluntari01-1
14Juventus Bucuresti02-4