Tragerea la sorti pentru primele doua tururi preliminare din Europa League. Cu cine va juca Astra Giurgiu

Astra Giurgiu si-a aflat adversara din turul al doilea preliminar al Europa League, in urma tragerii la sorti de luni, desfasurate la Nyon.

Echipa antrenata de catre Edi Iordanescu a intrat direct in turul al doilea si a fost cap de serie, astfel ca sortii au decis ca Astra va juca cu castigatoarea meciului dintre FC Zire  (Azerbaidjan) si FC Differdange (Luxemburg). Dubla mansa se va disputa pe 13 si 20 iulie, iar returul se va juca in Romania.

Programul meciurilor in primul tur

Maccabi Tel Aviv (Israel) – Tirana KF (Albania)
Kairat Almatî (Kazahstan) – Atlantas Klaipeda (Lituania)
Beitar Ierusalim (Israel) – Vasas Budapesta (Ungaria)
Ordabasî Şimkent (Kazahstan) – Siroki Brijeg (Bosnia)
Steaua Roşie Belgrad (Serbia) – Floriana La Valletta (Malta)
Valletta City FC (Malta) – Folgore (San Marino)
Ventspils (Letonia) – Valur Reykjavík (Islanda)
St Johnstone (Scoţia) – Trakai (Lituania)
Odds BK (Norvegia) – Ballymena United (Irlanda de Nord)
Şahtior Soligorsk (Belarus) – Suduva Siauliai (Lituania)
Mladost Lucani (Serbia) – Inter Baku (Azerbaidjan)
Cihura Sacihere (Georgia) – SC Rheindorf Altach (Austria)
Fola Esch (Luxemburg) – Milsami Orhei (R. Moldova)
Partizani Tirana (Albania) – Botev Plovdiv (Bulgaria)
UE Santa Coloma (Andorra) – NK Osijek (Croaţia)
Zaria Bălţi (R. Moldova) – FK Sarajevo (Bosnia)
Bala Town (Ţara Galilor) – FC Vaduz (Liechtenstein)
VPS Vaasa (Finlanda) – Olimpija Ljubljana (Slovenia)
Connah’s Quay Nomads (Ţara Galilor) – HJK Helsinki (Finlanda)
SJK Seinaejoki (Finlanda) – KR Reykjavík (Islanda)
Şirak Ghiumri (Armenia) – Gorica (Slovenia)
Zira FK (Azerbaidjan) – Red Boys Differdange (Luxemburg)
Vojvodina Novi Sad (Serbia) – MFK Ruzomberok (Slovacia)
Slovan Bratislava (Slovacia) – Piunik Erevan (Armenia)
Rabotnicki Skopje (Macedonia) – Tre Penne (San Marino)
Glasgow Rangers (Scoţia) – Progres Niederkorn (Luxemburg)
NK Domzale (Slovenia) – Flora Tallinn (Estonia)
Crusaders Belfast (Irlanda de Nord) – FK Liepaja (Letonia)
Nomme Kalju (Estonia) – B36 Torshavn (Feroe)
Levadia Tallinn (Estonia) – Cork City (Irlanda)
Dacia Chişinău (R. Moldova) – Shkendija (Macedonia)
Levski Sofia (Bulgaria) – Sutjeska Niksic (Muntenegru)
Irtîş Pavlodar (Kazahstan) – Dunav Ruse (Bulgaria)
Jagiellonia Bialystok (Polonia) – Dinamo Batumi (Georgia)
Zeljeznicar Sarajevo (Bosnia) – Zeta Golubovci (Muntenegru)
AEK Larnaca (Cipru) – Lincoln (Gibraltar)
Midtjylland (Danemarca) – Derry City (Irlanda)
Dinamo Minsk (Belarus) – NSI Runavik (Feroe)
Ferencvaros Budapesta (Ungaria) – FK Jelgava (Letonia)
Lyngby BK (Danemarca) – Bangor City (Ţara Galilor)
AS Trencín (Slovacia) – Torpedo Kutaisi (Georgia)
Lech Poznan (Polonia) – Pelister Bitola (Macedonia)
Mladost Podgorica (Muntenegru) – Gandzasar-Kapan (Armenia)
Videoton Szekesfehervar (Ungaria) – Balzan (Malta)
AEL Limassol (Cipru) – St Joseph’s (Gibraltar)
Skenderbeu Korce (Albania) – Sant Julia (Andorra)
Haugesund (Norvegia) – Coleraine (Irlanda de Nord)
Stjarnan (Islanda) – Shamrock Rovers Dublin (Irlanda)
IFK Norrkoeping (Suedia) – Prishtina KF (Kosovo)
AIK Solna (Suedia) – KI Klaksvik (Feroe)

Programul meciurilor in turul II

Etichetat cu: , , ,
Postat în Europa League, FOTBAL EXTERN

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga 1, play-off 2017
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB44108
2FC Viitorul44104
3Dinamo Bucuresti40107
4CFR Cluj3310-6
5CS U Craiova3110-6
6Astra Giurgiu2710-7
Liga 1, play-out 2017
Loc Echipa Pct. J +/-
1CSM Poli Iasi431410
2Gaz Metan Medias39146
3FC Voluntari37142
4FC Botosani33142
5Concordia Chiajna2914-4
6ACS Poli Timisoara27142
7Pandurii Tg Jiu II2714-5
8ASA Tg. Mures1414-13