Rezultatele din prima mansa a barajului pentru promovarea in Liga 3!

Cele 42 de campioane judetene declarate de AJF/AMFB s-au duelat, sambata, in 21 de meciuri. Urmeaza returul acestor partide, tot sambata, 24 iunie, de la ora 17:30.

1. CS Strehaia (MEHEDINTI) – Vointa Saelele (TELEORMAN) 2-4
2. PescaruSul Sarichioi (TULCEA) – Suporter Spirit Club Farul Constanta (CONSTANTA) 2-7
3. Dentas Tartasesti (DAMBOVITA) – ACS Petrolul 52 Ploiesti (PRAHOVA) 0-3
4. ACSF „Alb-Negru” al Studentilor Clujeni (CLUJ) – FC Lapusul Targu Lapus (MARAMURES) 8-0
5. CS Diosig Bihardioszeg (BIHOR) – Soimii Lipova (ARAD) 1-6
6. FC Avrig (SIBIU) – Unirea Bascov (ARGES) 1-0
7. Progresul Spartac (BUCURESTI) – Vointa Crevedia (ILFOV), 0-3, la „masa verde”. Gazdele nu au avut medic la stadion
8. AS Muresul Rusii-Munti (MURES) – Viitorul Ghimbav (BRASOV) 0-2
9. CS Amara (IALOMITA) – Metalul Buzau (BUZAU) 0-4
10. CSM Dunarea Giurgiu (GIURGIU) – Agricola Borcea (Calarasi) 2-2
11. PROMuresul Toplita (HARGHITA) – ASCS KSE Targu Secuiesc (COVASNA) 0-3
12. International Balesti (GORJ) – Tractorul Cetate (DOLJ) 2-1
13. Viitorul Daesti (VALCEA) – AS Milcov (OLT) 0-0
14. Unirea 08 Tasnad (SATU MARE) – CS Dumbrava Galgau-Almasului (SalAJ) 2-1
15. ACS Dumitra (BISTRITA-Nasaud) – CSM Bucovina Radauti (SUCEAVA) 0-0
16. Sanatatea Darabani (BOTOSANI) – Viitorul Curita (BACAU) 1-0
17. Victoria Traian (BRAILA) – FC 2007 Garceni (VASLUI) 4-0
18. Unirea Mircesti (IASI) – Suporter Club Otelul Galati (GALATI) 1-0
19. Teiul Poiana Teiului (NEAMT) – CSM Focsani 2007 (VRANCEA) 1-2
20. Viitorul Caransebes (CARAS-SEVERIN) – Surianu 1945 Sebes (ALBA) 1-2
21. Inter Petrila (HUNEDOARA) – ACS Ghiroda (TIMIS) 1-2

Campioanele judetene din Liga 4:

Alba: surianu 1945 Sebes
Arad: soimii Lipova
Arges: Unirea Bascov
Bacau: Viitorul Curita
Bihor: CS Diosig Bihardioszeg
Bistrita-Nasaud: ACS Dumitra
Botosani: Sanatatea Darabani
Brasov: Viitorul Ghimbav
Braila: Victoria Traian
Bucuresti: Progresul Spartac
Buzau: Metalul Buzau
Caras-Severin: Viitorul Caransebes
Calarasi: Agricola Borcea
Cluj: ACSF „Alb-Negru” al Studentilor Clujeni
Constanta: Suporter Spirit Club Farul Constanta
Covasna: ASCS KSE Targu Secuiesc
Dambovita: Dentas Tartasesti
Dolj: Tractorul Cetate
Galati: Suporter Club Otelul Galati
Giurgiu: CSM Dunarea Giurgiu
Gorj: International Balesti
Harghita: PROMuresul Toplita
Hunedoara: Inter Petrila
Ialomita: CS Amara
Iasi: Unirea Mircesti
Ilfov: Vointa Crevedia
Maramures: FC Lapusul Targu Lapus
Mehedinti: CS Strehaia
Mures: AS Muresul Rusii-Munti
Neamt: Teiul Poiana Teiului
Olt: AS Milcov
Prahova: ACS Petrolul 52 Ploiesti
Satu Mare: Unirea 08 Tasnad
Salaj: CS Dumbrava Galgau-Almasului
Sibiu: FC Avrig
Suceava: CSM Bucovina Radauti
Teleorman: Vointa Saelele
Timis: ACS Ghiroda
Tulcea: Pescarusul Sarichioi
Vaslui: FC 2007 Garceni
Valcea: Viitorul Daesti
Vrancea: CSM Focsani 2007

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga III

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga 1, play-off 2017
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB44108
2FC Viitorul44104
3Dinamo Bucuresti40107
4CFR Cluj3310-6
5CS U Craiova3110-6
6Astra Giurgiu2710-7
Liga 1, play-out 2017
Loc Echipa Pct. J +/-
1CSM Poli Iasi431410
2Gaz Metan Medias39146
3FC Voluntari37142
4FC Botosani33142
5Concordia Chiajna2914-4
6ACS Poli Timisoara27142
7Pandurii Tg Jiu II2714-5
8ASA Tg. Mures1414-13