Franta a invins Anglia, cu 3-2, intr-un amical disputat pe „Stade de France”. Primul gol al oaspetilor, o bijuterie! VIDEO

Franta a castigat amicalul de lux disputat impotriva Angliei, scor 3-2, meci care a avut loc pe „Stade de France”. Gazdele au obtinut victoria in inferioritate numerica (Varane a fost eliminat in minutul 47), golul decisiv fiind marcat de Dembele (78′).

Golurile francezilor au fost marcate de Umtiti ’22, Sidibe ’43 si Dembele ’78, in timp ce pentru englezi a inscris Kane, in minutele 9 şi 48, al doilea din penalti.

Inainte de meci, suporterii francezi si englezi au creat un moment de mare emotie, in amintirea victimelor din atentatul de la Manchester.

ECHIPELE DE START:

Franta: Lloris – Sidibe, Varane, Umtiti, Mendy – Dembele, Kante, Pogba, Lemar – Mbappe, Giroud

Anglia: Heaton – Trippier, Jones, Cahil, Bertrand – Dier, Stones – Oxlade-Chamberlain, Alli, Sterling – Kane