FC Brasov, infrangere in meciul care ar putea fi ultimul pentru stegari

FC Brasov a disputat sambata, in deplasare, meciul impotriva formatiei CS Afumati, contand pentru ultima etapa a Ligii a II-a.

Scorul a fost deschis in minutul 12, prin reusita lui Costache, care i-a dus pe ilfoveni in avantaj pe tabela. In ultimul minut al primei reprize, Tripsa a inscris in poarta lui Mutiu si a restabilit egalitatea, inchizand prima parte a jocului la scorul de 1-1.

In repriza secunda, Afumati a preluat conducerea pe tabela, in urma reusitei lui Vlada, din minutul 75, care a stabilit si scorul acestei partide, 2-1 pentru trupa lui Vasile Neagu.

Astfel, CS Afumati a obtinut cele trei puncte din meciul care ar putea fi ultimul pentru echipa brasoveana, care nu are siguranta ca va putea continua si in sezonul viitor in Liga a II-a.