CS Balotesti, piedica pentru UTA in lupta pentru promovarea in Liga I

UTA Batrana Doamna a disputat joi, la Siria, partida impotriva formatiei CS Balotesti, contand pentru etapa cu numarul 36 a Ligii a II-a.

Aradenii s-au impiedicat in fata echipei ilfovene si au ratat ocazia de a urca pe locul secund si de a se mentine pe pozitii in lupta pentru promovare.

Scorul a fost deschis pe finalul primei reprize de catre Claudiu Herea, astfel, UTA intrand la vestiare in dezavantaj pe tabela. In partea secunda a jocului, acelasi Herea a majorat diferenta pentru Balotesti, in minutul 57, reusind dubla si ducand scorul la 2-0.

In minutul 84, Adrian Petre a redus din diferenta dupa ce a transformat o lovitura de la 11 metri in minutul 84, dar aradenii nu au reusit sa mai revina pentru a scoate macar un punct din acest meci.

Astfel, partida s-a incheiat cu victoria trupei lui Augustin Calin, cu scorul de 2-1, iar UTA ramane pe locul de baraj de promovare in Liga I, iar Balotesti stationeaza pe ultimul loc de mentinere in Liga a II-a.