VIDEO Christoph Daum a anuntat lotul echipei nationale pentru meciurile cu Polonia si Chile

Christoph Daum, selectionerul echipei nationale de fotbal a Romaniei, a anuntat lotul pentru meciul cu Polonia din preliminariile Campionatului Mondial din 2018 si pentru amicalul cu Chile.

Acesta si-a justificat alegerile facute intr-un video postat pe site-ul oficial al Federatiei Romane de Fotbal.

Meciul contra Poloniei se va disputa pe 10 iunie, de la ora 21:45, la Varsovia, iar partida amicala cu Chile se va juca pe 13 iunie, de la ora 21:00, pe Cluj Arena.

Portari: Ciprian Tatarusanu (Fiorentina, 43/0), Costel Pantilimon (Watford, 24/0), Florin Nita (FCSB, 0/0), Silviu Lung (Astra, 3/0)

Fundasi: Romario Benzar (FC Viitorul, 5/0), Bogdan tiru (FC Viitorul, 1/0), Vlad Chiriches (Napoli, 45/0), Cristian Sapunaru (Astra, 21/0), Cosmin Moti (Ludogorets, 10/0), Dragos Grigore (Al Sailiya, 28/0), Alin Tosca (Betis, 5/0), Iasmin Latovlevici (Karabukspor, 11/0), Cristian Ganea (FC Viitorul, 0/0)

Mijlocasi: Sergiu Hanca (Dinamo, 0/0), Razvan Marin (Standard Liege, 5/1), Eric Bicfalvi (FC Ural, 3/0), Mihai Pintilii (FCSB, 34/1), Nicolae Stanciu (Anderlecht, 12/5), Alexandru Baluta (CSU Craiova, 0/0), Alexandru Chipciu (Anderlecht, 27/4), Bogdan Stancu (Bursaspor, 48/12)

Atacanti: Dorin Rotariu (Club Brugge, 3/0), Gheorghe Grozav (Terek Groznii, 13/3), Florin Andone (Deportivo, 13/1), Denis Alibec (FCSB, 7/1), Andrei Ivan (CSU Craiova, 4/0)

Lista aditionala: Valerica Gaman (Karabukspor, 13/1), Florin Gardos (Southampton, 13/0), Alexandru Matel (Dinamo Zagreb, 17/0), Adrian Popa (Reading, 21/3), Claudiu Keseru (Ludogorets, 18/5).

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în NATIONALA

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB622
2CFR Cluj422
3CS U Craiova422
4FC Botosani421
5Dinamo Bucuresti322
6FC Voluntari321
7FC Viitorul321
8OSK Sf Gheorghe320
9ACS Poli Timisoara320
10Astra Giurgiu32-1
11Concordia Chiajna12-1
12CSM Poli Iasi12-2
13Gaz Metan Medias12-3
14Juventus Bucuresti02-4