Augustin Calin, antrenor Balotesti, dupa infrangerea de la Calarasi: „Vor fi modificari in 11-le de baza”

Augustin Calin a vorbit despre infrangerea suferita la Calarasi, in cadrul etapei cu numarul 34 a Ligii a II-a, cu scorul de 2-1.

Gazdele au deschis scorul in minutul 12, prin reusita lui Danciu, iar dupa doar sase minute, Kanda a majorat diferenta pe tabela si a stabilit scorul primei reprize, 2-0 pentru Dunarea Calarasi.

In partea secunda a jocului, Niculae a introdus mingea in poarta in minutul 75 si a mai redus din handicap, ducand scorul la 2-1.
in minutul 80, Andrei a reusit sa inscrie, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid, iar in ultimul minut al partidei, Gojnea a irosit o ocazie uriasa, trimitand cu capul din careul de 6 metri, putin peste poarta lui Lungu. Astfel, formatia ilfoveana a ratat sansa de a-si adauga in cont un punct, pierzand la Calarasi, cu scorul de 2-1.

„Repriza a doua a fost repriza pe care am dominat-o, am controlat-o si ne-am creat faze de poarta. Nu acelasi lucru pot sa spun si despre prima repriza, in care nu am fost prezenti, o singura echipa a existat: Dunarea.

Se pare ca indeplinirea obiectivului cu cinci etape inainte de terminarea campionatului a creat o euforie si o relaxare in randul jucatorilor, ca altfel nu-mi explic. A fost una dintre cele mai slabe prime reprize pentru noi. Nu am avut agresivitatea cu care ne-am obisnuit.

Oamenii din anturajul nostru, aflati in tribuna, au spus ca nu a fost ofsaid la golul anulat, dar pot fi subiectivi. O sa avem caseta jocului luni sau marti.

In a doua repriza meritam un al doilea gol si un egal, pentru ca am controlat jocul.

Acum, pregatim noul sezon. Vor fi modificari in 11-le de baza. Vom da sansa tuturor sa facem un bilant realist al lotului. Conteaza pentru noi strategia pentru sezonul viitor mai mult decat ceea ce se va intampla acum”, a declarat Augustin Calin.

Sursa: Ilfov Sport