REZULTATE / Liga I, etapa 9 din play-off (penultima) si play-out. Campioana se va decide in etapa urmatoare, ultima din play-off!

Vineri se vor disputa primele doua intalniri din etapa play-out, intalnirea de la Chiajna, dintre ultimele doua clasate, Concordia si ASA Tg. Mures, fiind in centrul atentiei. Etapa continua sambata, cand va debuta si play-off-ul rundei, la Cluj, unde CFR va primi replica lui Dinamo.

PLAY-OFF

SAMBATA
FINAL / CFR Cluj – Dinamo Bucuresti 0-3 (Filip ’49, Hanca ’88, Bumba ’90+6)

Echipele de start:

CFR Cluj: T. Marc – T. Lopes, Larie, A. Mureşan, Camora – L. Rus, C. Deac – Omrani, Al. Păun, Nouvier, Bud

Dinamo: Penedo Cano – Romera Navarro, Nedelcearu, Dielna, St. Filip – Busuladzic, Mahlangu – Hanca, Palic, D. Nistor – Nemec

____________________________________________________________________________

DUMINICA
FINAL / CS Universitatea Craiova – FC Viitorul 0-1 (Fl. Coman 55)

CSU Craiova: Vlad – Dimitrov, Screciu, Dumitraș, Bucurică – Petre, Zlatinski, Gustavo – Jazvic, Popescu, Bancu

Viitorul: Râmniceanu – Benzar, Țâru, Boli, Cr. Ganea – Vână, Roșu, Casap – Chițu, Țucudean, Coman

_____________________________________________________________________________

LUNI
FINAL / Astra Giurgiu – Fotbal Club FCSB 0-1 (Gnohere 13)

Echipele de start

Astra: Lung Jr – Oros, Săpunaru, Fabricio, Nicoară – Al. Stan, Seto, Ioniță II – Budescu – Buș, Ioniță

FCSB: Niță – Pleașcă, Bălașa, Moke, Momcilovic – Jakolis, Ov. Popescu, Boldrin, Fl. Tănase – Gnohere, Alibec

___________________________________________________________________________

PLAY-OUT

VINERI
FINAL/ FC Voluntari – ACS Poli Timisoara 2-1 (Balaur ‘9, Popadiuc ’49 / Henrique ’26)

Echipele de start:

Voluntari: Balauru – Maftei, Balaur, Cazan, Acsinte – Novac, C. Lazăr – Căpățână, Cernat, Popadiuc – Bălan

Poli: Straton – Neagu, Bocșan, Cînu, Novak – Soljic, Artean – Bărbuț, Fucek, Popovici – Pedro Henrique


FINAL / Concordia Chiajna – ASA Targu Mures 2-0 (Gradinaru ’71, Cristescu ’80)

Echipele de start:

Chiajna: Bălgrădean – Feussi, Dobrosavlevici, Albu, Fota – R. Costin, Deaconu – Grădinaru, Herea, V. Munteanu – V. Alexandru

ASA Targu Mureș: Pap – Velayos, Candrea, M. Constantin, Mendy – Ferfelea, Gorobsov, E. Dică – Nicoliță, Ciolacu, Sin


DUMINICA
FINAL / FC Botoșani – Gaz Metan Medias 0-0

Echipele de start:

FC Botoșani: Cobrea – Miron, Tincu, Burcă – Ungurușan, Bordeianu, Cârstocea, Popovici – Golofca, Elek, Herghelegiu

Gaz Metan Mediaș: Greab – Crețu, Trtovac, Buzean, Rugasevici – Danci, Bic – Munteanu, Eric, Curtean – Sikorski
Antrenor: Cristi Pustai

____________________________________________________________________________

LUNI
FINAL / CSM Poli Iași – Pandurii Tg. Jiu 2-0 (Golubovic 34 si 81)

Echipele de start:

CSM Iași: Caparco – Voicu, Ciucă, Frăsinescu, Țigănașu – Ștefănescu, Răuță, V. Gheorghe, Bole – A. Cristea, Golubovic

Pandurii
:
I. Popescu – Nwabueze, I. Tătaru, Erico, Bușu – Cioinac, Stana – Surugiu, Păcurar, Hlistei – Negruț

Etichetat cu: , , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, LIGA I

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj16610
2FC Botosani1367
3CS U Craiova1264
4Astra Giurgiu1273
5FCSB1263
6Dinamo Bucuresti963
7CSM Poli Iasi97-2
8FC Voluntari860
9ACS Poli Timisoara76-3
10OSK Sf Gheorghe66-6
11FC Viitorul56-1
12Gaz Metan Medias46-8
13Concordia Chiajna26-4
14Juventus Bucuresti26-6