Florin Marin, director tehnic la CS Mioveni! Obiectivul este promovarea in Liga 1

Ultima data antrenor la FC Voluntari, Florin Marin a condus deja, miercuri, primul antrenament al echipei argesene. Iordan Eftimie, „interimarul” din etapa trecuta, va ramane principal, iar Mihai Olteanu ii va fi secund, informeaza liga2.prosport.ro. Vineri seara, cu o zi inaintea meciului cu Metalul Resita (5-1), conducerea clubului a decis sa-l demita pe Alexandru Pelici, motivul fiind, conform spuselor antrenorului (DETALII AICI), renuntarea la lupta pentru promovare!

Dupa plecarea antrenorului Alexandru Pelici, conducerea clubului nostru a decis sa intareasca staff-ul tehnic pana la finalul sezonului, avand in vedere ca echipa mai are inca sanse matematice sa ocupe locul 2 sau 3.

Astfel, s-a ajuns la o intelegere cu Florin Marin, antrenor care a mai pregatit echipa noastra in 2007, in Liga 1 si care ultima oara s-a aflat pe banca formatiei de prima liga, FC Voluntari. Tehnicianul va semna, cel mai probabil astazi, un contract valabil pana in 2018, urmand sa aiba functia de director tehnic, in timp ce antrenor principal va fi Iordan Eftimie, iar secund Mihai Olteanu.

Obiectivul lui Florin Marin este promovarea in Liga 1, si in acest sezon daca mai este posibil, daca nu, in sezonul urmator.

Noul director tehnic al CS Mioveni a fost prezent in tribune la meciul de sambata, castigat de galben-verzi cu 5-1 in fata Metalului Resita, iar de luni a fost alaturi de Eftimie si Olteanu la antrenamentele echipei.„, se arata pe site-ul oficial al CS Mioveni.

CS Mioveni ocupa locul 4 in Liga 2, cu sapte etape inainte de finalul sezonului, si are 54 de puncte, cu trei, respectiv doua mai putin fata de Sepsi si UTA, ocupantele locurilor 2, respectiv 3.

CS Mioveni mai are cinci meciuri de disputat in acest final de sezon al Ligii 2. Adversarii pe care ii va intalni sunt: Academica Clinceni (a), FC Brasov (d), Luceafarul Oradea (d), CS Afumati (a) si Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (d). in etapa a 35-a va sta.

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga II

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1Dinamo Bucuresti313
2FC Viitorul313
3CS U Craiova312
4FCSB311
5ACS Poli Timisoara311
6Astra Giurgiu311
7CFR Cluj110
8FC Botosani110
9FC Voluntari01-1
10Concordia Chiajna01-1
11OSK Sf Gheorghe01-1
12CSM Poli Iasi01-2
13Gaz Metan Medias01-3
14Juventus Bucuresti01-3