Cristiano Ronaldo rateaza al treilea penalty in fata lui Diego Alves

Real Madrid a disputat sambata, pe teren propriu, partida impotriva Valenciei, contand pentru etapa cu numarul 35 din La Liga.

Scorul a fost deschis in minutul 27, cand Carvajal i-a pasat decisiv lui Ronaldo, acesta ducand-o pe Real in avantaj la vestiare.

In partea secunda a jocului, Ronaldo a ratat un penalty in minutul 57, al treilea penalty ratat in fata lui Diego Alves, din patru executate in total in cariera.

Oaspetii au reusit sa egaleze in minutul 82, cand Nani ii paseaza lui Rodrigo, iar acesta introduce mingea in poarta madrilenilor. Dupa doar patru minute, Marcelo reuseste sa o readuca pe Real in avantaj si inchide jocul la scorul de 2-1.

Astfel, Real Madrid a obtinut cu emotii cele trei puncte si se mentine in fruntea clasamentului in campionatul Spaniei.