Alexandru Maxim si-a intrat in ritm. Pasa decisiva in meciul cu Nurnberg!

VfB Stuttgart a disputat sambata, in deplasare, partida impotriva formatiei FC Nurnberg, contand pentru etapa cu numarul 31 a ligii secunde din Germania.

Formatia lui Alexandru Maxim a invins cu scorul de 3-2 si se apropie cu pasi repezi de Bundesliga. Romanul a oferit o pasa decisiva in victoria echipei sale.

Pentru Nurnberg au marcat Hanno Behrens, in minutul 25, şi Cedric Teuchert, in minutul 33, iar cele trei puncte au fost aduse la Stuttgart de catre Simon Terodde, in minutul 47, Daniel Ginczek, in minutul 50 din pasa lui Maxim, si Florian Klein, in prelungirile partidei.

Hannes Wolf a dispus de urmatorii jucatori: Langerak – Pavard, Baumgartl, Kaminski, Insua – Gentner, Ofori – Brekalo, Maxim, Asano – Terodde. In timpul meciului au mai intrat si Ginczek (46′), Zimmermann (57′) si Klein (71′).