Keseru, hat-trick in Cupa Bulgariei! Ludogorets s-a calificat in finala

Ludogorets a disputat joi, in deplasare, mansa retur a semifinalelor Cupei Bulgariei, impotriva formatiei Litex Lovech, si s-a calificat in ultima runda a competitiei.

Scorul a fost deschis in minutul 12 de catre Paulo, iar Keseru a punctat si el in minutul 24, majorand diferenta pentru Ludogorets. In minutul 37, Misidzhan a punctat si a stabilit scorul primei reprize, 0-3.

In partea secunda a jocului, Paulo a reusit dubla dupa sapte minute de la fluierul arbitrutului si, precum in prima repriza, Keseru l-a urmat si a mai inscris un gol in minutul 68, ducand scorul la 5-0 pentru oaspeti.

Situatia s-a repetat si pe finalul reprizei cand, Paulo a introdus iar mingea in poarta in minutul 82, iar Keseru a transformat un penalty in prelungirile partidei.

Astfel, Ludogorets s-a calificat in finala Cupei Bulgariei, dupa ce a invins cu scorul de 7-0, fara Cosmin Moti pe teren. In tur, formatia celor doi romani a castigat meciul cu scorul de 4-0.

Ultimul act se va disputa intre Ludogorets si Botev Plovdiv.