Sarapova obtine o noua victorie categorica la Stuttgart si avanseaza in „sferturi”!

Rusoaica Maria Sarapova a castigat si cel de-al doilea meci de la revenirea oficiala in circuit, invingand-o in optimile de finala de la Stuttgart pe compatrioata Ekaterina Makarova

Sarapova a castigat in minimum de seturi, scor 7-5, 6-1, dupa o ora si 20 de minute de joc, asigurandu-si calificarea in sferturile competitiei din Germania.

In sferturi, Sarapova o va intalni pe estona Anett Kontaveit (73 WTA).

Rusoaica este tripla castigatoare a competiției de la Stuttgart, pe care a castigat-o timp de trei ani consecutiv, intre 2012 si 2014.

Miercuri, Sarapova a castigat primul meci de la revenirea sa in circuit, in fata italiencei Roberta Vinci, dupa o alta victorie obtinuta in minimum de seturi