Liderul Juventus pierde teren. Infrangere pe terenul celor de la Poli Timisoara

Juventus Bucuresti a disputat miercuri, in deplasare, partida impotriva formatiei ASU Poli Timisoara, contand pentru etapa intermediara cu numarul 31 a Ligii a II-a.

Scorul a fost deschis inca din minutul 8 de catre gazde, prin reusita lui Stancu, dar dupa doar doua minute, Chipirliu a restabilit egalitatea si a inchis prima repriza la scorul de 1-1.

In partea secunda a jocului, Blanaru a punctat in minutul 55, in poarta lui Relu Stoian si a dus-o pe Timisoara in avantaj, iar bucurestenii nu au reusit sa mai egaleze.

Astfel, ASU Poli Timisoara a invins liderul, cu scorul de 2-1, administrandu-i a doua infrangere consecutiva dupa ce, in etapa precedenta, Juventus a pierdut pe teren propriu in fata formatiei UTA Batrana Doamna.

Echipele de start

ASU Poli: Gakos – Motreanu, Mera, Bilia, Taub – Nicolescu – Teuţ, M. Stancu, A. Ungureanu, Vucea – Ş. Blănaru
Rezerve: Gîrlea – Telescu, C. Gălan, Bădăuţă, Birău, Ţugui, Giuricici
Antrenor: Sorin Brîndescu

Juventus: R. Stoian – Beţa, Morariu, I. Neag, Bustea – Bărbulescu, Fl. Ştefan – Călinţaru, Fl. Cazan, Buhăescu – Chipirliu
Rezerve: Brie – Wallace, Carabela, Mihăescu, Hurdubei, Ilin, Mareş
Antrenor: Daniel Opriţa