Bayern a depus un memoriu la UEFA impotriva brigazii lui Kassai Viktor. Florentino Perez: „O copilarie!”

Chiar daca madrilenii au beneficiat de cateva erori ale brigazii din Ungaria, in frunte pe Kassai Viktor, presedintele Realului, Florentino Perez, vede lucrurile dintr-o alta perspectiva. In mansa retur a sferturilor de finala din Liga Campionilor, Real Madrid a invins pe Bayern Munchen, cu 4-2, dupa 90 de minute (1-2) si doua reprize de prelungiri urmand sa dispute o alta „dubla”, in semifinale, pentru a saptea oara la rand.

In urma celor intamplate pe „Santiago Bernabeu“, oficialii clubului bavarez au depus un memoriu la UEFA impotriva brigazii care a condus returul. Gestul lor a fost condamnat de presedintele madrilenilor, Florentino Perez.

Offsaid-ul de la golul de 2-2 nu e primul nesemnalizat din istoria fotbalului. Si golul doi inscris de Bayern a fost precedat de un offsaid. In plus, penalty-ul din care Lewandowski a deschis scorul a fost suspect.

Oricum, am dat sase goluri in doua meciuri, iar asta ne dovedeste superioritatea. Plangerea facuta de Bayern e o copilarie. Ce vor, de fapt? Trebuie sa respectam regulile jocului si sa stim ca UEFA incearca sa delege cei mai buni arbitri“, a spus seful „galacticilor“.

Momentele importante ale partidei de pe „Santiago Bernabeu”:

Minutul 52: Penalti pentru Bayern – Marca: a fost penalti, Casemiro nu a atins mingea si a avut o interventie intarziata. Jucatorul Realului nu a primit cartonas galben, care ar fi fost al doilea.

Minutul 80: Casemiro intra dur la acelasi Robben, iar Kassai nu ii acorda al doilea cartonas galben. „Casemiro trebuia eliminat, nu merita sa incheie meciul pe teren” – Marca.com.

Minutul 84: Vidal primeste al doilea cartonas galben nejustificat, iar Bayern ramane in inferioritate numerica.

Minutul 105: Cristiano Ronaldo inscrie dintr-un off-side clar

Minutul 110: Cristiano Ronaldo marcheaza al treilea gol tot dintr-o pozitie de off-side, o faza la care tusierul se afla 3-4 metri in urma balonului