Bastia – Lyon, suspendat dupa pauza! Un steward a lovit un jucator! GALERIE FOTO

UPDATE / Partida nu se va mai relua! Liga franceza a anuntat ca, joi, va avea loc o intalnire a Comisiei de Disciplina in care vor fi analizate incidentele.

UPDATE / 0-0 dupa primele 45 de minute, insa spiritele nu s-au calmat nici in pauza partidei. Suporterii gazdelor au patruns iar pe teren, tinta fiind de aceasta portarul titular al lui Lyon, Anthony Lopes. A iesit un nou scandal serios, echipele ajungand in cele din urmă la vestiare.

Lyon are din nou probleme, dupa incidentele serioase care au avut loc in UEFA Europa League, inaintea meciului cu Besiktas.

Jucatorii lui Lyon nu au avut liniste nici in campionat, inaintea partidei impotriva ultimei clasate din Ligue 1, Bastia. Suporterii corsicani au patruns pe teren si au vrut sa-i bata pe jucatorii oaspetilor, iar portarul de rezerva al oaspetilor, Mathieu Gorgelin, nu a scapat de furia ultrasilor, dupa cum se poate observa si din video-ul de mai jos.

Cele doua echipe au revenit la vestiare, iar meciul, care trebuia sa inceapa la ora 18:00, a fost amanat, dupa ce sefii celor doua cluburi s-au consultat cu autoritatile.

In cele din urma, partida a inceput cu o intarziere de 55 de minute.