REZULTATE / Liga a III-a, etapele 19 si 22. Dinamo II a invins formatia lui Andronache, Hermannstadt si-a consolidat pozitia de lider, iar Metaloglobus a pierdut la Slobozia

Liga a III-a va gazdui in acest sfarsit de saptamana etapele 19 si 22, care se vor disputa vineri si sambata. Toate meciurile se vor desfasura incepand cu ora 17:00.

Seria I, etapa 22

Vineri, 7 aprilie
Olimpia Ramnicu Sarat – CSM Roman 0-1
Aerostar Bacau – CSM Pascani 2-3

Sambata, 8 aprilie
SC Bacau – Atletico Vaslui 3-0
Sporting Liesti – AFC Harman 0-2
ACS Olimpic Cetate Rasnov – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1-0
Sportul Chiscani – AFC Odorheiu Secuiesc 0-1
AFC Metalosport Galaţi – CS Avântul Valea Mărului 0-2
Stiinta Miroslava sta.

Seria a II-a, etapa 19

Sambata, 8 aprilie
Dinamo II – Viitorul Domnești 2-0
Delta Dobrogea Tulcea – Petrolistul Boldești 3-1
Înainte Modelu – CS Tunari 2-1
Popești-Leordeni – Astra II 2-3
Axiopolis Cernavodă – Viitorul II 3-3
Unirea Slobozia – Metaloglobus 3-1
CSM Oltenița – Arsenal Malu 3-0, la „masa verde” (giurgiuvenii s-au retras din campionat)

Seria a III-a, etapa 22

Vineri, 7 aprilie
CS U Craiova II – Urban Titu 0-1
Concordia Chiajna II – Atletic Bradu 4-2
SCM Pitești – CS Mioveni II 2-2

Sambata, 8 aprilie
FC Aninoasa – ACS Șirineasa 2-0
Steaua II – Flacăra Moreni 2-1 
FCM Alexandria – Sporting Roșiori 2-1
CS Podari – ACSO Filiași 0-0
FC Voluntari II stă.

Seria a IV-a, etapa 19

Vineri, 7 aprilie
CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CS Pandurii Lignitul Targu Jiu 2 0-1
AFC Unirea 1924 Alba Iulia – CS National Sebiş 0-1
CNS Cetate Deva – CS Municipal Lugoj 3-1

Sambata, 8 aprilie
ACS Industria Galda – ACS Poli Timișoara 2 2-0
CS Gloria Lunca Teuz Cermei – CS Performanţa Ighiu 0-1
ACS UTA Bătrâna Doamnă 2 – AS FC Ripensia Timișoara 1-4
CSM Scolar Resita – CS Millenium Giarmata 4-0

Seria a V-a, etapa 22

Vineri, 7 aprilie
CS Unirea Jucu – CS Osorhei 4-0
CS Sanatatea Servicii Publice Cluj – CS Iernut 1-0
S FC Zalău – SM Avantul Reghin 0-1
CS Gaz Metan 2 Mediaş – FC Unirea Dej 5-1

Sambata, 8 aprilie
ACS Fotbal Comuna Recea – CF Metalurgistul Cugir 1-1
AFC Hermannstadt – CS Viitorul Ulmeni 2-0
ACS Comunal Recolta Dorolț – ACS FC Bistrita 4-0
ASA Targu Mures II sta.

Etichetat cu: , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga III

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB622
2CFR Cluj422
3CS U Craiova422
4FC Botosani421
5Dinamo Bucuresti322
6FC Voluntari321
7FC Viitorul321
8OSK Sf Gheorghe320
9ACS Poli Timisoara320
10Astra Giurgiu32-1
11Concordia Chiajna12-1
12CSM Poli Iasi12-2
13Gaz Metan Medias12-3
14Juventus Bucuresti02-4