CSM Bucuresti – Ferencvaros 30-25! Vom avea 5 goluri avans in retur pentru a doua calificare consecutiva in Final Four!

CSM Bucuresti a castigat cu 30-25 meciul cu Ferencvaros, din sferturile Ligii Campionilor! Mansa retur e programata pe 15 aprilie, de la 17:45, la Budapesta.

UPDATE / Maghiarele au inscris ultimele doua goluri ale reprizei, dar CSM Bucuresti a intrat la cabine cu un avantaj de doua goluri, 17-15.

CSM Bucuresti va disputa vineri, turul dublei manse din sferturile de finala ale Ligii Campionilor, impotriva formatiei Ferencvaros Budapesta, in Sala Polivalenta din Bucuresti, de la ora 20:00.

Nicolae Luca, team managerul echipei bucurestene, a dezvaluit ca biletele pentru aceasta partida au fost epuizate, iar in zona oaspetilor vor fi prezenti 240 de fani maghiari.

”Evenimentul a fost declarat de risc maxim stiut fiind faptul ca suporterii celor de la Ferencvaros au anumite particularitati si un istoric deloc placut. Din informatiile pe care le avem, doua treimi din suporterii lor vor veni din Ungaria, iar o treime din Transilvania, urmand sa faca jonctiunea la Bucuresti. Cererea de bilete a fost mult mai mare, dar conditiile din Bucuresti nu ne permit decât o sala cu 5.000 de locuri. Cererea a fost undeva în jur de 10-12.000”, a precizat Nicolae Luca, potrivit Libertatea.ro.

Celelalte sferturi de finala se vor disputa duminica, 9 aprilie, dupa cum urmeaza:

Metz – Gyor, 18:00
Midtjylland – Vardar, 18:00
Buducnost – Larvik, 20:00

Returul se va desfasura pe 15 aprilie, cand bucurestencele se vor deplasa la Budapesta, pentru a disputa meciul decisiv pentru accederea in Final Four.