REZULTATE / Etapa a 3-a din play-off-ul si play-out-ul Ligii 1. Viitorul si FCSB s-au desprins in frunte! CFR-ul a readus-o pe Craiova cu picioarele pe pamant. Dinamo si Astra, deceptiile rundei!

Ca de fiecare data, etapa se va desfasura pe durata a 4 zile. Vom avea parte de una dintre cele mai importante runde, una in care se intalnesc campioana Astra si liderul la zi, Viitorul, precum si, pentru prima data, FCSB, fosta Steaua, si Dinamo.

PLAY-OFF

sambata

FINAL / CS Universitatea Craiova – CFR Cluj 1-4 (Gustavo 49 / C. Deac ’18, ’73, Păun ’20 şi Gomelt ’69)

ECHIPELE DE START:

CS Universitatea Craiova: Calancea – Dimitrov, Screciu, Kelici, Briceag (Bucurică ’29) – Mateiu (Markovic ’79), Zlatinski, Băluţă (Jazvici ’71) – Gustavo, Ivan, Bancu.

CFR Cluj: Mincă – Tiago Lopes, Larie, Horj, Camora – Nascimento (L. Rus ’63), Gomelt – C. Deac, Păun (Antal ’71), Nouvier – Omrani (D. Roman ’81)

______________________________________________________________________________

duminica

LIVE / FCSB – Dinamo 2-1 (Alibec 11, Boldrin 75 / Nemec 55)

ECHIPELE DE START:

FCSB: Fl. Niță – Pleașcă, Pintilii, Moke, Momcilovici – Muniru, Ov. Popescu – Enache, Fl. Tănase, De Amorim – Alibec (cpt)
Antrenor: L. Reghecampf

Dinamo: Cerniauskas – Romera, M. Popescu, Nedelcearu, St. Filip – Busuladzici, Mahlangu – Hanca, Bawab, M. Oliva – Nemec
Antrenor: C. Contra

______________________________________________________________________________

luni

FINAL / Astra Giurgiu – FC Viitorul 1-2 (Florea ’39 / Chițu ’13, Săpunaru ’20 – autogol)

ECHIPELE DE START:

Astra: Ivanov – Oros, Săpunaru, Fabricio – Stan, Seto, Lovin, Morais – Ioniță, Budescu – Buș

FC Viitorul: Rîmniceanu – Benzar, Țîru, Boli, Ganea – Roșu, Nedelcu, Purece – Chițu, Coman, Vînă

PLAY-OUT

vineri

FINAL / Concordia Chiajna – Pandurii 0-1 (Firtulescu 52)

ECHIPELE DE START:

Chiajna: Drăghia – Koenders, Melinte, Dobrosavlevici, D. Popescu – Serediuc, Albu, Răsdan, Herea – Pena, V. Alexandru

Pandurii: Stanca – Nwabueze, Ene, Fl. Ilie, Bușu – Cioinac, Zaina – Surugiu, Stana, Firțulescu – Negruț

___________________________________________________________________________

FINAL / FC Botosani – ASA Tg.Mures 2-0 (Golofca 51, Vasvari 59)

ECHIPELE DE START:

Botoșani: Cobrea – Ungurușan, Cucu, Burcă, Mușat – Vașvari, Juncănaru – M. Roman, Moruțan, Golofca – Elek

ASA Tg. Mureș: Pap – Velayos, Rougalas, M. Constantin, Nicoliță – G. Mureșan, Gorobsov – C.Rus, E. Dică, Andre – Bâtfoi


sambata

FINAL / CSM Poli Iasi – ACS Poli Timisoara 1-0 (Bole ’46)

ECHIPELE DE START:

CSM Poli Iași: Grahovac – Bosoi, Mihălache, Frăsinescu, Țigănașu – Bole, Răuță, Mitic, Ștefănescu – Cristea, Golubovic

Poli Timișoara: Straton – Străuț, Cînu, Scutaru, Șeroni – Artean, Soljic – Bărbuț, Croitoru, Fucek – Almeida


duminica

FINAL / FC Voluntari – Gaz Metan Medias 2-2 (Vodut 27, Marinescu 85 / Buziuc 42, Cristea 90+3)

ECHIPELE DE START:

FC Voluntari: Gavrilaș – Filipov, Maftei, Spahija, Acsinte – C. Lazăr, Novac – Ivanovici, Cernat, Popadiuc – Voduț

Gaz Metan: Greab – V. Crețu, Trtovac, R. Zaharia, Rugasevic – I. Cristea, Tahar, Bic – Eric, Buziuc – Sikorski

CLASAMENTELE

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj251013
2CS U Craiova22118
3Astra Giurgiu21109
4FCSB21109
5FC Botosani20116
6ACS Poli Timisoara17110
7Dinamo Bucuresti16105
8FC Voluntari1411-2
9CSM Poli Iasi1411-2
10FC Viitorul1110-3
11OSK Sf Gheorghe1011-9
12Concordia Chiajna510-6
13Gaz Metan Medias410-17
14Juventus Bucuresti310-11