Adi Popa a marcat primul sau gol pentru Reading! VIDEO

Fostul mijlocas al Stelei a inscris primul sau gol in liga a doua din Anglia. Internationalul roman a inscris in prelungirile partidei de la Sheffield, dupa o cursa din propria jumatate de teren.

Reading conducea cu 1-0 pe terenul celor de la Sheffield Wednesday, moment in care gazdele au atacat inclusiv cu portarul in prelungiri.

Dupa o faza fixa, balonul a fost respins in zona mediana de teren, acolo unde a fost recuperat de Popa, care a plecat in cursa spre buturile adverse si a finalizat dupa ce a reusit sa dribleze doi fundasi adversi.

Adi Popa nu a fost titular pentru Reading, el fiind introdus in teren de antrenor pe final, in minutul 87.

Reading a ajuns pe locul 4 al clasamentului din Championship dupa aceasta victorie, la 10 puncte in spatele liderului Newcastle.