Monica Niculescu o invinge pe Sorana Cirstea si va juca in turul secund, la Indian Wells!

Dupa o ora si 51 de minute, Monica Niculescu a reusit s-o invinga pe Sorana Cirstea, in primul tur de la Indian Wells, scor 4-6, 6-3, 6-1, si s-a calificat in faza urmatoare! In turul doi, Niculescu se va duela cu elvetianca Timea Bacsinszky, a 15-a favorita.

UPDATE / Monica incheie setul secund cu un break, asa cum l-a inceput, si trimite meciul in decisiv, 6-3!

UPDATE / Sorana face al treilea sau break si castiga primul set cu 6-4!

Prima partida de la Indian Wells (California) care ne intereseaza, turneu Premier Mandatory ce va debuta in aceasta seara, va fi fiind cea dintre Sorana Cirstea si Monica Niculescu. Meciul va incepe la ora 21.00, ora Romaniei, in primul tur al competitiei americane.

Niculescu (29 ani, 45 WTA) are 4-2 in meciurile directe cu Sorana (26 ani, 66 WTA), dar ultima lor confruntare a avut loc tocmai în 2010, la Montreal, in optimi, Monica impunandu-se cu 6-3, 6-3. Intalnirea dintre cele doua romance va fi prima de pe terenul 2.