Romania U15, la egalitate cu reprezentativa similara a Moldovei: „Putem realiza lucruri importante cu aceasta generatie de fotbalisti”

Reprezentativa Romaniei U15 a diputat un meci amical impotriva reprezentativei similare a Moldovei, incheiat la egalitate, scor 1-1.

Partida s-a disputat miercuri, la Piatra-Neamt, unde se va juca si al doilea meci dintre cele doua echipe, programat joi, de la ora 12:00.

Golul tricolorilor a venit in minutul 77, prin reusita lui Catalin Carjan, fotbalistul formatiei Viitorul Domnesti, din Liga a III-a si a restabilit egalitatea, dupa ce moldovenii au deschis scorul in minutul 48, prin Danu.

“Sunt multumit de atitundiea si implicarea jucatorilor. Sigur ca nu putem sterge rezultatul, insa la un debut alte lucruri sunt mult mai importante. Am vazut mai multi jucatori si sunt increzator ca putem realiza lucruri importante cu aceasta generatie de fotbalisti”, a declarat Costel Enache, selectionerul Romaniei U15, potrivit frf.ro.

Echipa Romaniei: Horeboiu – Grosu, Dragusin (cpt.), Dicu, Florica – Grameni, Crivac – Sima, Dumitrescu, Bani – Iana
Rezerve: Sava, Mocioaca, Truca, Badea, Baiaram, Pocol, Carjan, Panoiu, Pavaliuc
Antrenor: Costel Enache

Echipa Moldovei: Samoilenco – Calestru, Ciobanu, Istrati, Zaporojan, Lisu, Gatmaniuc, Picus, Untura, Danu, Covali
Rezerve: Smailenia, Dolghi, Botnari, Sula, Ivanov, Dabija, Blanuta, Baciu, Betivu
Antrenor: Alexandru Guzun