Laurentiu Reghecampf, dupa remiza cu Voluntari: „Am primit gol dintr-un penalty foarte usor dat”

Laurentiu Reghecampf a vorbit dupa meciul cu Voluntari, din etapa cu numarul 23 a Ligii I, incheiat la egalitate, scor 2-2 si a acuzat ca arbitrul a acordat mult prea usor penalty pentru formatia ilfoveana.

„Pe mine ma intereseaza ce se intampla pe teren. Ce m-a nemultumit? in primul rand, lejeritatea cu care am tratat anumite faze. Gnohere, sansa foarte mare cu capul din trei metri. Stiti foarte bine ca nu discut niciodata de arbitraj.

Am primit un gol dintr-o degajare, un contraatac, ambii fundasi centrali s-au pozitionat foarte prost. Cand 45 de minute conduci jocul, ai ocazii foarte bune, De Amorim, ocazie foarte foarte mare, nu stiu ce a vrut sa faca acolo, sutul lui Gnohere din 16 metri, nu stiu daca a fost 11 metri, dar mie mi s-a parut ca da.

Au fost si momente mai slabe. De Amorim, care nu s-a ridicat la nivelul jocului, apoi schimbarea cu Pintilii, pentru ca am vrut un singur mijlocas ofensiv, apoi primim gol in minutul 83 dintr-un penalty greu de catalogat. Foarte usor dat. Eu am vazut foarte bine. Jucatorul a cazut si isi pune mainile la fata, dar Nita i-a pus mana in piept, asta trebuie sa analizati.

Apoi, am revenit, am egalat, am mai avut faze, a mai fost faza cu Gnohere, cand Jakolis a marcat, dar arbitrul a vazut un fault la Gnohere. Apoi, trebuia sa fie mai multe minute de prelungiri. Multe lucruri negative din partea arbitrajului, dar pe mine ma intereseaza ce facem noi”, a declarat Laurentiu Reghecampf, potrivit Digi Sport.