Programul meciurilor Romaniei de la Eurobasket 2017

FIBA a anuntat programul complet al meciurilor Romaniei de la Eurobasket 2017. Meciurile din Grupa C, in care vor evolua „vulturii”, vor avea loc la Cluj, intre 1 septembrie si 7 septembrie.

Timp de 5 zile, in inima Ardealului vom vedea la lucru Spania – campioana europeana en-titre, Croatia – dubla medaliata cu bronz la Campionatul European, Muntenegru, Cehia si Ungaria.

Meciurile vor incepe vineri, 1 septembrie 2017, la o zi dupa startul celor din Grupele A si B, si se vor incheia la finalul zilei de joi, 7 septembrie 2017. Duelurile vor incepe la orele 15:00, 17:45 si 20:00, iar in ultima zi, joi, 7 septembrie – la orele 14:30, 17:15 si 20:45.

PROGRAMUL:

1 septembrie: Ungaria – Croatiei, Muntenegru – Spania, Romania – Cehia.
2 septembrie: Muntenegru – Ungaria, Cehia – Spania,  Romania – Croatia
4 septembrie: Ungaria – Cehia, Muntenegru – Croatia, Spania – Romania
5 septembrie: Cehia – Muntenegru, Croatia – Spania, Romania – Ungaria.
7 septembrie: Cehia – Croatia, Ungaria – Spania, Muntenegru – Romania

Cele mai bune patru echipe din grupa vor merge mai departe in Turcia, la Istanbul, unde vor avea loc optimile de finala. Finala se va desfasura in Turcia, la Istanbul, pe 17 septembrie 2017.

FIBA EUROBASKET 2017 va avea loc pentru prima data in istorie si in Romania si va fi cel mai mare eveniment sportiv organizat vreodata in tara noastra.

Romanii pot cumpara bilete la preturi reduse pe www.eurobasket2017tickets.ro si in retelele Eventim, MyTicket si BLT. Peste 35.000 de bilete au fost cumparate la ora actuala.

Etichetat cu: , , , , , , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, BASCHET

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga 1, play-off 2017
Loc Echipa Pct. J +/-
1FC Viitorul3022
2FC Steaua Bucuresti2720
3CFR Cluj252-1
4CS U Craiova2420
5Dinamo Bucuresti2320
6Astra Giurgiu232-1
Liga 1, play-out 2017
Loc Echipa Pct. J +/-
1Gaz Metan Medias2422
2CSM Poli Iasi1922
3FC Botosani172-1
4FC Voluntari162-1
5ACS Poli Timisoara1322
6Concordia Chiajna132-3
7Pandurii Tg Jiu II1220
8ASA Tg. Mures92-1