Simona Halep, dupa calificarea in sferturile de finala ale turneului de la Sankt Petersburg: „Sa vedem cum se va comporta genunchiul si in partidele viitoare”

Simona Halep s-a calificat miercuri, in sferturile de finala ale turneului de la Sankt Petersburg, dupa ce a invins-o pe sportiva croata Ana Konjuh, cu scorul de 6-4, 7-6. Romanca a vorbit dupa meci, despre aceasta realizare marturisind ca este bucuroasa pentru aceasta victorie, avand in vedere loviturile puternice ale adversarei.

„Ma simt bine acum, dupa ce am iesit repede din turneul din Australia. Ma bucur ca am castigat numai in doua seturi. stiam ca nu o sa fie un meci usor, deoarece adversara mea (Ana Konjuh n.r.), are lovituri foarte puternice.

Astazi a fost bine, iar eu sunt foarte multumita. Sa vedem cum se va comporta genunchiul si in partidele viitoare.”

Simona a marturisit ca ar fi interesant sa joace cu Venus Williams in semifinalele turneului de la Sankt Petersburg.

Mai am un meci inainte de semifinale. Da, ea a jucat in finala de la Australian Open si este acum in forma buna. Ar fi interesant sa joc cu ea in semifinale. Dar eu nu ma gandesc la acest lucru acum, ci doar la urmatorul meu meci”, a declarat Simona Halep, potrivit Agerpres.