Reghe, dupa ultimul meci din 2016 in Liga 1: „Multumit doar de rezultat. Cu Dinamo voi avea cea mai buna echipa!”

reghe-popa-si-tamasFC Steaua a revenit pe prima pozitie a Ligii 1, dupa ce a invins sambata seara, pe ACS Poli Timisoara, cu 1-0, in etapa cu numarul 21 din Liga 1, ultima din 2016. Singurul gol a fost marcat de Adi Popa in prima repriza.

Tehnicianul stelist, Laurentiu Reghecampf, s-a aratat multumit de rezultat, dar dezamagit de joc, in special in a doua repriza, cand banatenii puteau egala. Pentru Steaua urmeaza ultimul meci al anului, mansa tur din semifinalele Cupei Ligii, impotriva eternei rivale, Dinamo.

Sunt multumit de rezultat. In prima repriza am controlat jocul, am avut ocazii mari sa marcam. In repriza a doua, dupa iesirea lui Pintilii, n-am mai avut consistenta. Am pierdut multe mingi, a fost un joc de uzura, dar e final de an si trebuie sa ne multumim cu acest scor. Trebuia sa fim mai clari, sa avem o posesie mai buna, sa jucam in viteza. Noi suntem de vina pentru ocaziile lor din repriza a doua, Timisoara trebuia sa iasa la joc, pentru ca nu avea nimic de pierdut. Deocamdata, avem aceasta problema cu postul de atacant. Stiu ca nu este usor pentru jucatori, dar asta e situatia, incercam mai multi oameni pe aceasta pozitie. Toate echipele incearca sa ne surprinda pe contraatac. Cu Dinamo voi alcatui echipa cea mai buna, ma gandesc la finala.„, declara antrenorul stelist pentru DigiSport, dupa meci.

Steaua a facut 40 de puncte si e prima momentan in Liga 1, dar poate fi depasita de Gaz Metan si Viitorul, daca cele 2 se impun in aceasta etapa, in meciurile cu Astra si FC Botosani.